SON TV

Batman Savcısı’ndan ilginç rakı kararı!

Batman’da rakı içmesi ardından hayatını kaybeden vatandaş ile ilgili Batman Cumhuriyet Savcısı tarafından yürütülen soruşturmada ilginç bir karar verildi.

Batman Savcısı’ndan ilginç rakı kararı!

Batman’da bir vatandaş rakı içmesi ardından hayatını kaybetti. Olayla ilgili Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’nda soruşturma başlatıldı.

70’LİK RAKIYI SUSUZ İÇTİ

Maktulün ölüm nedenini araştıran savcılık ilginç bir takipsizlik kararı verdi. Batman Savcısı tarafından hazırlanan ‘Kovuşturma yapılmasına yer olmadığına’ yönelik kararda, maktulün moral bozukluğu sebebiyle Diyarbakır Caddesi üzerinde bunun bir tekel bayisinden 70’lik büyük yeni rakı aldığı belirtildi. Rakıyı sek olarak yarım saatlik sürede içtiği ve buna bağlı olarak zehirlenerek alkol komasına girdiği kaydedildi.

“KENDİ DİKKATSİZLİĞİ VE TEDBİRSİZLİĞİ”

Kararda ayrıca, daha uzun sürede mezeyle ve sulandırarak içilmesi gereken alkolü usulsüz almasından dolayı kendi dikkatsizliği ve tedbirsizliğine bağlı olarak zehirlendiği ifade edildi. Savcı, söz konusu olayın başkasına atfı kabil kusurun bulunmadığını ve suç unsuru teşkil etmediğini kaydetti.