SON TV

Belçim Bilgin, ‘Komplo’ filmiyle Hollywood’da

Belçim Bilgin, Komplo isimli filmle Hollywood’a yelken açtı. Londra'da yaşayan Bilgin, Yılmaz Erdoğan'la evliliği hakkında, "İlişkimizin yeni bir temposu oldu. Ama bağımız bundan etkilenmedi" dedi.

Belçim Bilgin, ‘Komplo’ filmiyle Hollywood’da

 Yılmaz Erdoğan’la yaptığı evlilikle gündeme gelen Belçin Bilgin, oyunculuk kariyerinde, daha yolun başlarındayken arka arkaya başarılı yapımlarda yer aldı. Yaklaşık iki yıl önce oğluyla Londra’ya yerleşti. Herkes için evliliğin uzaktan uzağa sürüp süremeyeceğini merak konusuyken Bilgin, yoluna devam etti.  Kariyer yolculuğunda emin adımlarla ilerledi. Bilgin, hayranlarının karşısına bir Hollywood projesiyle çıktı. Belçim Bilgin’in Ben Kingsley ve Theo James’le başrolleri paylaştığı Komplo isimli filmi bu hafta vizyona giriyor.

Bilgin, Hürriyet’ten Hakan Gence’ye verdiği röportajda bu filme nasıl seçildiğini anlattı:

“Uzun zamandır çalıştığım bir ajansım var Fransa’da. Oradaki menajerlik şirketim aracılığıyla geldi. Uzun süren görüşmelerin sonunda birlikte çalışmaya karar verdik.

Bilgin, Hollywood ile Türkiye’yi şöyle kıyasladı:

“Kalitedeki farklılıkları belirleme açısından bütçeler diyebilirim. Ve hayal ettikleri her hikâyeyi istedikleri gibi anlatabilme özgürlüğü… Bu da onların hikâyelerini çok daha evrensel yapıyor.”

Güzel oyuncu, Komplo filminin konusunu anlattı:

“Komplo 2000’li yılların Birleşmiş Milletler’inin karıştığı en büyük yolsuzluk skandalını anlatıyor. Film, Michael Soussan’ın biyografisinin bir uyarlaması. Benim karakterim ‘Nashim’, Iraklı bir çevirmen. Güçlü, direnci ve davasına inancı sayesinde kendini koruyup zorluklarla mücadele etme gücü bulan bir kadın.”

Filmde Arapça, Fransızca, İngilizce ve Kürtçe konuşan Bilgin, Fransızca, Kürtçe ve İngilizce biliyordum. İngilizceyi ilk kez perdede konuştum. Ama Arapçayı bilmiyordum. Onun için çok çalışmam gerekti” dedi.

Dünya çapında tanınan, kadınların hayranlıkla izlediği Theo James’le başrol oynayan Bilgin, “Theo, çok yakışıklı! Üstelik ruhu da çok centilmen. O centilmenlik bulutu içinde güzel bir insan ve bir partner” ifadesini kullandı.

Ünlü oyuncu, diğer rol arkadaşı Oscar ödüllü Ben Kingsley için ise şu ifadeleri kullandı:

İlk andan setin son gününe kadar bir ustanın sanatını icra edişini izledim. Hiç karakterini yargılamadan sete adım attığı an itibariyle, ‘Pasha’ karakteri olarak her sahnesinde hepimizi şaşırttı. Başından sonuna kadar rolünden çıkmadan, filmin en taşıyıcı karakterlerinden biri olarak bu işi üst seviyeye çıkardı.”

“Londra’da oğlum ve dadımızla başrolün Rodin olduğu bir hayatımız var. Tam zamanlı annelik yapmanın yanında workshop’lara katılıyorum. Londra büyük bir metropol ama herkese gerekli saygı ve gerekli kabul edişi gösteren bir şehir. Biz de onun avantajlarını yaşıyoruz” diyen Bilgin, Yılmaz Erdoğan’la olan evliliğiyle ilgili , “İlişkimizin yeni bir temposu oldu. Ama bağımız bundan etkilenmedi” dedi.

ETİKETLER: