SON TV

Beni Affet final sebebi ve yayından kaldırılma nedeni belli oldu!

Beni Affet dizisi final bölümüyle ekranlara neden veda ettiği konusunda açıklama geldi. 1477. bölümüyle final yapan Beni Affet dizisi neden yayından kaldırıldı?

Beni Affet final sebebi ve yayından kaldırılma nedeni belli oldu!
  • Dizi
  • 28 Aralık 2018 18:56

Yıllardır Star TV ekranlarında yayınlanan günlük dizi Beni Affet bugün 1477. bölümüyle final yaptı. Çok tutulan ve neredeyse hergün ilk 100 listesinde yer bulan Beni Affet dizisinin neden final yaptığı merak edilen bir konu oldu. Beni Affet dizisinin final yaptığı bugün insanların en çok merak ettiği soruların başında Beni Affet dizisinin neden final yaptığı oldu. Final yapan Beni Affet dizisi seyircisine 1477. bölümle veda etti.

Focus Film tarafından yayınlanan Beni Affet dizisi milyonlarca kişi tarafından yıllardır sevilerek izlenen bir dizi olmasına rağmen yayından kaldırıldığı ve final yaptığı öğrenilmesi ardından çok kişi tarafından üzüntüyle karşılandı.

BENİ AFFET 1477. FİNAL BÖLÜMÜ İZLE

Star TV’de yayınlanan ve bugün final yaparak izleyenlerine veda eden Beni Affet’in aldığı düşük reytingleri gerekçe göstererek dizinin 2019’da ki yayın haklarını satın almayacağını açıkladı. Bu haber Beni Affet setinde hiç beklenmiyordu. 17 Ekim 2011 Pazartesi günü yayın hayatına başlayan başarılı dizi 28 aralık cuma günü ekranlara gelecek 1477. bölümü ile ekranlara veda etti. Ben en azından Beni Affet dizisinin 1506 bölümü gören Beni Unutma’nın rekorunu egale edeceğini düşünüyordum; ancak beklendiği gibi olmadı.

Beni Affet dizisi çekimlerinin yılbaşı öncesi bitecek olması sette ayrı bir hüzün ile karşılandı zira bir çok kişi bu setten ekmek yemekteydi; dizilerin finali sadece oyuncuları değil aynı zamanda bir çok set arkası çalışan da işsiz kalacak.

View this post on Instagram

BUGUN 28 ARALIK = FINAL 🚨

A post shared by Beni Affet ❤ (@beniaffet_) on

Beni Affet Neden Final Yapıyor?

Beni Affet dizisi beklenin çok altında reyting alması nedeniyle final yapıyor. Beni Affet dizisinin geçen sezondan rakibi olan Atv’nin Beni Bırakma dizisi Beni Affet’i geride bıraktı; gündüz kuşağının en iyi zamanı olan 17:00’da yayınlanmasına rağmen 15:00 da yayınlanan Beni Bırakma’nın arkasında kalması Star TV’nin Beni Affet’e olan güvenini sarstı.

BENİ AFFET 1477. FİNAL BÖLÜMÜ İZLE

Beni Affet dizisi 14 Aralık 2018 Cuma günü yayınlanan 1467. bölümü ile sadece 2.25 Reyting alması ve sıralamada 30. sıraya kadar gerilemesi Star TV’nin aldığı final kararında haklı olduğunu gösteriyor; Beni Affet dizisi ne yazık ki eskisi kadar sevilmiyor ve takip edilmiyor.

Beni Affet finali ardından oyunculardan açıklama! Beni Affet’e veda!

Bunun en önemli nedeni ise Beni Affet dizisi yapımcısı Focus Film’in oyuncuları elinde tutamaması ve her sezon hem oyuncu kadrosunu hemde dizinin senaryosunu baştan aşağı yenilemesi oldu. Beni Affet dizisinde artık 7 sezon oldu ve geçmişte de diziyi yakından takip eden izleyiciler için dizi artık senaryo anlamında saçma bir hala geldi. Yapımcı diziye para harcamak istemedi; başrol oyuncularını kaçırdı ve ve izleyiciyi küstürdü.

View this post on Instagram

28 ARALIK 2018 = FINAL 🚨

A post shared by Beni Affet ❤ (@beniaffet_) on

Focus Film de Beni Affet’ten ümidini kesti. Beni Affet dizisi ile rakiplerini geçemeyeceğini anlayan Focus Film yeni bir proje hazırladı. Focus Filmin hazırladığı yeni günlük dizi için Star Tv’yi de ikna etti. 2019 ocak ayında Focus Film yeni bir günlük dizi ile izleyicisi karşısında olacak. Beni Affet’in teknik ekibinde yer alan bir çok tekniker ve asistan ise Focus Filmin yeni dizisinde devam edecek ve işsiz kalmayacak.

Beni Affet dizisi senaryosu da artık çok eleştirilmeye başlanmıştı; ocak ayından sonra ise yeni bir konuya geçişmesi muhtemeldi; artık yeni sezonun olayları çözüme kavuşacaktı. Bu değişen konuyu Beni Affet izleyicisi yine çok eleştirecekti ve dizi daha çok yıpranacaktı.

Beni Affet Ne Zaman Final Yapacak?

Beni Affet dizisi muhtemelen 28 aralık cuma günü ekranlara gelecek 1477. bölümü ile final yapacak.