SON TV

Berat Albayrak açıkladı! İhracatçıya destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ihracatçılara destek ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Berat Albayrak açıkladı! İhracatçıya destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ihracatçılara yönelik destek açıklaması geldi. Albayrak ihracatçılarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Albayrak: “İhracatçımızın, özellikle ithal ara maddelerinin Türkiye’de üretilmesini sağlaması önemli. Bu kapsamda bir strateji için bakanlık olarak sizlere gerekli desteği vermeye hazırız. Yatırımları ihracatı artırma, teknolojik ürün üretme ve cari açığı azaltma hedeflerine karşılık verip vermediğine göre değerlendirecek, karşılık verenleri önceleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Son dakika... Bakan Albayrak'tan ihracatçıya destek açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ihracatçıların özellikle ithal ara maddelerin Türkiye’de üretilmesini sağlamasının önemli olduğunu belirterek, “Bu kapsamda bir strateji için bakanlık olarak sizlere gerekli desteği vermeye hazırız.” ifadesini kullandı.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Bakan Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Oldukça verimli geçtiği aktarılan görüşmede, Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşması için atılabilecek adımlar detaylı olarak ele alındı.

ETİKETLER: