SON TV

Bergüzar Korel’den üzücü haber! Hamileliği için…

Bergüzar Korel, hamileliği nedeniyle doktoru tarafından kendisine sahne yasağının konulduğunu üzüntüyle ve şu sözlerle açıkladı.

Bergüzar Korel’den üzücü haber! Hamileliği için…

Bergüzar Korel, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı son hikayesinde hayranlarını üzen bir açıklama yaptı. Korel açıklamasında, ‘Kızlar ve Oğlanlar’ isimli tiyatro oyununu hamileliğiyle ilgili yaşanan birkaç durumdan dolayı bırakacağını açıkladı. Bergüzar Korel, açıklamasında tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederken yaşadığı durumu da anlattı.

Bilindiği gibi Bergüzar Korel, Binbir Gece isimli dizide tanıştığı ünlü oyuncu Halit Ergenç ile evlenmişti. Evliliklerinden bir çocuğu olan Bergüzar Korel yıllar sonra yeniden annelik heyecanını yaşıyordu.

BERGÜZAR KOREL KİMDİR

Bergüzar Korel Ergenç, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Tanju Korel, Hülya Darcan çiftinin kızıdır. Çocukluğunu Ulus’ta geçirdi İlk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Koleji’nde yaptı. Kolej’den mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı.

Bergüzar Korel, okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer aldı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Bir süreNicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldı.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

ETİKETLER: