SON TV

Bilfen Okulları’na büyük ilgi! Kayıt olmak için geceden sıraya girdiler

Başarı ve kalitesiyle tüm velilerin gözdesi Bilfen'de gece yarısı kayıt sırasına girildi. Bir buçuk saatte ise kontenjanlar doldu...

Bilfen Okulları’na büyük ilgi! Kayıt olmak için geceden sıraya girdiler

Türkiye’nin en kaliteli okullarından Bilfen’e çocukların kayıt ettirmek isteyen veliler gece saat 01:00’dan itibaren okulda sıraya girdi. Bilfen Eğitim Kurumları’nda öğrenci kayıtları başlamasıyla birlikte Türkiye’de bir ilk yaşandı ve başarısı, kalitesiyle öncü olan Bilfen’e çocuklarını kayıt ettirmek isteyen veliler adeta birbirleriyle yarıştı.

Veliler öğrenci kayıtlarının gece saat 03:30’da başlayacağı hakkında bir dedikodu alında hemen Ankara Çayyolu Bilfen Eğitim kurumlarına öğrencilerini kayıt ettirmek için gece vakti sıraya girdi.

ÖZTÜRK’TEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk bir duyuru yayınladı.

Fatih Öztürk; “Ankara genelinde Bilfen’e kayıtların gece 03:30 da başlayacağı hakkında bir dedikodu türemiş, Kayıtlarımız sabah 08:00 de mesai saatleri içinde olacaktır, Sayın velilerimizin bu tip söylentilere aldırış etmemelerini rica ediyorum.” şeklinde bir açıklama yaparak velileri bilgilendirdi.

Ayrıca Bilfen okullarından yapılan yazılı açıklamada bugün başlayan 2019 – 2020 öğretim yılı kayıtlarının ilk günden kapandığı belirtildi.

BİR BUÇUK SAATTE KAPANDI

Özellikle Bilfen Ankara Çayyolu ve Bilfen Koşuyolu İlköğretim Okulları 1’inci sınıf kayıtları bu sabah 08.00’de başladı ve 1 buçuk saat içinde kapandı. Sabah erken saatlerde kayıt yaptırmak isteyen veliler, gece yarısı okullara gelerek sıraya girdiği biliniyor… Kalite ve başarı için çocuklarını Bilfen’e kaydettirmek isteyen velilerden bazıları doluluk sebebiyle kayıt yaptıramadı.

ARA SINIFLARA GİRİŞ SINAVI 23 ŞUBAT’TA

Yapılan açıklamada, Bilfen Okulları ara sınıflara giriş sınavının da 23 Şubatta yapılacağıbildirildi. Kurum, 1’inci sınıflara başvuru sırasıyla, 2’nci ve 3’üncü sınıflara mülakatla, 4’üncü,5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıflara ise Bilfen Giriş Sınavıyla öğrenci alınacak.