SON TV

Binali Yıldırım: Sayım bittiğinde işin renginin değişeceğini düşünüyoruz

Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Binali Yıldırım Cuma namazı çıkışında seçim sonuçları, yeniden sayımlar ve usulsüzlüklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Farkın büyük ölçüde kapandığını söyleyen Yıldırım "Sayım bittiğinde işin renginin değişeceğini düşünüyoruz" dedi.

Binali Yıldırım: Sayım bittiğinde işin renginin değişeceğini düşünüyoruz

İşte Binali Yıldırım’ın açıklamaları;

AK Parti, CHP karşılıklı itirazlar yapıyor ve bunlar değerlendiriliyor. Kimi kabul kimi ret alıyor ve şuan yapacak bir şey yok. YSK bütün bu süreci yönetecek. Çünkü seçimin şuan sahibi YSK’dır. Daha sonra sonucu açıklayacaklar.

Her an değişiyor, tabi değişik ilçelerde sayım devam ediyor. Belirli oranda aradaki farkın azaldığını görüyoruz.

Şu anda bazı ilçelerde geçersizler, bazı illerde tüm oylar sayılıyor. Biz sayım bittiğinde işin renginin değişeceğini düşünüyoruz. O geceki açıklamamız sayımlar devam ettikçe değişti ve sonrasında tabi takip ettik.

ÖZGÜR ÖZEL’İN AÇIKLAMALARI

Belli ki onlar önceden bu hesabı yapmışlar. YSK saymadan bu rakamları açıklamaları manidar. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ama şunu da söylüyorum. Bu kadar eminlerse, kendilerine güveniyorlarsa sayalım kimsenin kafasında bir soru işareti kalmasın.

Daha önce de söyledim aradaki fark 29 binden 18 binlere düşmüş durumda bir yandan işleme devam ediyor. Dolayısıyla söylenecek şey bu kadar. Bunun dışında bir şey söylemek kamuoyunu yanıltmak olur.

Biz ne ilçe, ne il ne de Yüksek Seçim Kurulu değiliz. Üzerimize vazife olmayan işlere karışmamız doğru olmaz. Bu kararın yeri YSK’dır. Hangi yönde karar verilirse, milletimiz ne demişse başımızın üstünde yeri var.