SON TV

Birinci sınıf emniyet müdürü meslekten men edildi!

İçişleri Bakanlığı’nca 1. Sınıf Emniyet Müdürü Melih Ekici’nin ‘yetkisini veya nüfusunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanmak’ gerekçesiyle meslekten men edildiği öğrenildi.

Birinci sınıf emniyet müdürü meslekten men edildi!

İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Melih Ekici’nin ‘yetkisini veya nüfusunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanmak’ gerekçesiyle meslekten men edildiği öğrenildi.

SİLAH VE PASAPORTU İSTENDİ

Edinilen bilgiye göre, Melih Ekici’nin yeşil pasaport ve silahının iade edilmesi istendi. Iğdır Emniyet Müdürlüğü görevini icra ettiği sırada adının bir kaçakçılık dosyasına karıştığı ileri sürülen Melih Ekici’nin meslekten men edilme nedeninin bu dosya olduğu kaydediliyor.

“MESLEKTEN ÇIKARMA CEZASI”

Bakanlık Melih Ekici kararında, “Yetkisini veya nüfusunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanmak fiilini işlediği anlaşıldığından 7068 Sayılı Yasanın 8/6-ç maddesi gereğince MESLEKTEN ÇIKARMA cezası ile tecziye edilmiştir” denildi.