SON TV

Bitlis’te etkisiz hale getirilen 6 teröristten ikisi arananlar listesinde!

Bitlis Sehi'de gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 6 teröristten ikisinin "Terörden arananlar listesi"nde Turuncu ve Gri kategori yer aldığı öğrenildi.

Bitlis’te etkisiz hale getirilen 6 teröristten ikisi arananlar listesinde!

Bitlis merkeze bağlı Sehi bölgesinde dün gerçekleştirilen operasyonda J-SİHA’larla etkisiz hale getirilen 6 teröristten 2’sinin “Terörden Arananlar Listesi”nde olduğu öğrenildi.

Jandarma Silahlı İnsansız Hava Aracı (J-SİHA) ile etkisiz hâle getirilen teröristlerden birinin Turuncu, birinin ise Gri listede arandığı tespit edildi.

LİSTELERDEN 2 İSİM DAHA SİLİNDİ

İçişleri Bakanlığı’nın konu hakkındaki açıklamasında, iç güvenlik operasyonları kapsamında Bitlis Sehi ormanlarında İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce, J-SİHA ve Atak helikopteri desteği ile dün gerçekleştirilen operasyonda 6 teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

“Terörden Arananlar Listesi”nde yer aldığı belirtilen iki teröristten birinin “Turuncu” kategoride bulunan ve örgütün kadın yapılanmasından sorumlu “Ronahi Dersim” kod adlı Özlem Atsak, diğerinin ise “Gri” listedeki “Azad Şoreş” kod adlı Rıdvan Eryılmaz olduğu belirtildi.