SON TV

Bolu ve Tekirdağ Adliyeleri açıldı!

Yargı dünyasında yeni bir gelişme yaşandı. Bolu ve Tekirdağ Adalet Sarayları önemli isimlerin katılımlarıyla açıldı.

Bolu ve Tekirdağ Adliyeleri açıldı!

Yargı dünyasına bir yeni haber de Bolu ve Tekirdağ’dan geldi. Bolu Adalet Sarayı ve Tekirdağ Adalet Sarayı önemli isimlerin katılımıyla açıldı.

Bolu Adalet Sarayı’nın açılışına Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, katıldı. Gül, adalet akademisini reforme ederek yeniden hizmete açmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Tekirdağ Adalet Saray’ının açılışına ise TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Tekirdağ Valizi Aziz Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“150 BİN ADALET PERSONELİ”

Bakan Gül, açılış töreninde yaptığı konuşmada, 2019 yılını eğitim yılı olarak ilan ettiklerini belirterek, “Adaleti sağlamak ve hayatımızda bu erdemi hakim kılmak değişmez çabamızdır. Altyapı çalışmalarımız yanında insan kaynağımız gün ve gün artırıyoruz. Yaklaşık 20 bin hakim ve savcı yargı mensubumuz var. Diğer çalışanlarımızla birlikte toplam 150 bin adalet hizmetini sunan onurlu, şerefli bu mesleğin büyük bir ailesine sahibiz. İnsan sayımızın niceliği kadar bu saraylarımızın teknik kapasiteye ulaşması kadar elbette nitelik önemlidir. Adalet Saraylarını merdiven altından Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde çok büyük imkanlara kavuşturduk. Elbette bu teknik kapasiteleri artırmak, bu binaları yapmak işin bir yönü. Asıl yönü içerisinde eğitimli, nitelikli, kaliteli adalet hizmetlerini standardını artırarak vermek. Nitelik elbette nicelikten daha önemlidir. Hakim, savcı eğitimi de bu çerçevede önem kazanmaktadır. 2019 yılını eğitim yılı olarak ilan ettik. Bu çerçevede tamamlayıcı hukuk eğitimi, sürdürülebilir hukuk eğitimi ve kişişel mesleki gelişim eğitimi olmak üzere 3 temel eğitim alanında yoğunlaşacağız. Türkiye adalet akademisini daha reforme ederek, geliştirerek, fonksiyonunu artırarak çok gecikmeden tekrar hizmete açmayı planlıyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İKİ ADLİYE MÜJDESİ

Tekirdağ Adliyesi açılış törenine katılan Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş ise konuşmasında, “Daha önceden adli yargı, idari yargı, icra daireleriyle, denetimli serbestlik şube müdürlükleri, şehrin 6 farklı noktasında, kimisi de kiralık olarak faaliyet göstermekteydi. Bu hizmet binamızla birlikte, vatandaşlarımızın adalete hizmetine erişimini, İnşallah kolaylaştıracağız. Eski adliyemiz sadece 7 bin metrekare kullanım alanına sahipti. Bugün açılışını yaptığımız binamız, toplam kullanım alanı 40 bin 809 metrekare. Bu hizmet binamız için Tekirdağ’ımıza, yatırım olarak toplamda 42 milyon TL harcama yapılmıştır. Hakim ve savcılarımız, avukatlarımız, duruşma salonları, tüm sosyal altyapıları, kapalı otoparkı, dijital altyapısıyla birlikte modern bir binada adalet hizmeti verecek vatandaşlarımızda tek merkezden hizmet alma imkanına kavuşmuş olacaktır. Cezaevi yatırımlarımız ve adliye binalarımızla birlikte bugüne kadar Tekirdağ ilimize 602 milyon TL yatırım yapmış olduk. Malkara Adliyesi, Hayrabolu Adliyesine de 2019 yılı yatırım programına koymuş bulunuyoruz” diye konuştu.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: