SON TV

Boris Johnson: Kaşıkçı’ya suikast emri Suudi yönetiminin en üst makamlarından geldi

İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, CNN'de yayınlanan makalesinde, "Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü gün ve öncesinde Suudi Arabistan'ın planlarından şüphesi olmadığını vurguladı. Johnson, "Ayrıca, bu mide bulandırıcı suikastın Suudi Arabistan yönetiminin en üst makamlarından geldiğinden de şüphem yok." görüşünü paylaştı

Boris Johnson: Kaşıkçı’ya suikast emri Suudi yönetiminin en üst makamlarından geldi

İngiltere’nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Amerikan CNN International için kaleme aldığı makalede Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrası yaşanan süreci değerlendirdi. Johnson, Kaşıkçı’nın katillerinin ve cinayet emrini verenlerin yaptıklarının yanına kalmasından endişe ettiğini belirtti.

Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü gün ve öncesinde Suudi Arabistan’ın planlarından şüphesi olmadığını vurgulayan Johnson, “Ayrıca, bu mide bulandırıcı suikastın Suudi Arabistan yönetiminin en üst makamlarından geldiğinden de şüphem yok.” görüşünü paylaştı.

KAŞIKÇI’NIN KATİLLERİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN ORTAYA ÇIKARILMALI

Johnson, Kaşıkçı cinayetinin üzerinden bir aydan fazla süre geçmiş olmasına rağmen hala cesedin bulunmadığına ve güvenilir bir açıklama yapılmadığına dikkati çekerek, “Beni bu konuda endişelendiren asıl şey adli detaylar değil. Benim asıl endişem asıl konu şu; katiller ya da en azından bu cinayetin emrini verenlerin yaptıklarının yanına kalması. Umarım yanılıyorumdur. Bu konunun tamamen halının altına süpürülmesini açıkça tercih eden birçok güçlü insan var. Ortadoğu’daki duruma bakıp, bu soruşturmanın mantıklı bir şekilde sonuçlanmasına bizim gücümüzün yetmeyeceğini düşünen çok insan olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Johnson, makalesinde, “Cemal Kaşıkçı’nın katilleri ne pahasına olursa olsun ortaya çıkarılmalı ve adalet yerini bulmalıdır.” ifadesini kullandı.

0/5 (0 Reviews)