SON TV

Brunson, Almanya’ya gitmek üzere evinden ayrıldı

Rahip Brunson, tahliyesinin ardından 3,5 saat kaldığı evinden Almanya’ya gitmek üzere ayrıldı. Brunson Adnan Menderes Havalimanı'na gitti

Brunson, Almanya’ya gitmek üzere evinden ayrıldı

İzmir’de terör örgütü adına suç işlemek ve casusluk suçlamasıyla yargılanan ABD’li rahip Andrew Brunson’ın yargılandığı davanın dördüncü duruşması görüldü. Mahkeme, Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi ve ABD’li rahip tahliye edildi. Tahliye’nin ardından evine giden Brunson 3,5 saat kaldığı evinden Almanya’ya gitmek üzere ayrıldı. Brunson Adnan Menderes Havalimanı’na gitti.

ABD’li rahip Andrew Brunson’un yargılandığı davanın dördüncü duruşması İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görüldü.

Duruşmada Andrew Brunson 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Brunson hakkındaki ev hapsi kaldırıldı ve ABD’li rahip serbest bırakıldı. Brunson için yurtdışına çıkış yasağı da getirilmedi.

Brunson’a verilen 3 yıl 1 ay 15 günlük süre, Brunson’ın cezaevinde kaldığı süreye sayılacak ve ABD’li rahip bir kez daha cezaevine girmeyecek.

BRUNSON ALMANYA’YA GİDİYOR

Rahip Brunson 3,5 saat kaldığı evinden Almanya’ya gitmek üzere ayrıldı. Brunson Adnan Menderes Havalimanı’na gitti.

EVİNE GİTMİŞTİ

Brunson, kararın ardından İzmir’de Alsancak’taki evine döndü. Avukat, İsmail Cem Halavurt gazetecilere yaptığı açıklamada Brunson’ın bu gece ABD’ye dönebileceğini söylemişti.

Müvekkilinin artık özgür olduğunu ve cezaevinde kaldığı sürenin aldığı cezayı karşıladığını belirten Halavurt, “Bu mahkumiyeti de kabul etmiyoruz, temyize gideceğiz” dedi.

ETİKETLER: