SON TV

Cumhuriyet Savcısı’na dolandırıcılık davası açıldı!

İstanbul'da görevli bir Cumhuriyet Savcısı hakkında İzmir'deki bir terör soruşturmasına müdahale edip karşılığında menfaat temin ettiği iddiasıyla iddianame düzenlendi.

Cumhuriyet Savcısı’na dolandırıcılık davası açıldı!

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı L. K.’nın İzmir’de devam eden bir terör soruşturmasına müdahale edip karşılığında menfaat temin ettiği iddia edildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde mal varlığında orantısız artış tespit edilen savcı görevden uzaklaştırıldı.

HSK Başmüfettişliği tarafından yapılan inceleme sonucu söz konusu savcı hakkında soruşturma yapılması talep edildi. HSK 2. Dairesi de gerekli soruşturma ve kovuşturma iznini verdi. Bunun üzerine dosya en yakın Ağır Ceza birimi olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım tarafından yürütülen soruşturma sonucu iddianame düzenlendi. İddianamede şüpheli Savcı L. K.’nın, İzmir’deki bir terör dosyasının şüphelileri hakkında soruşturmaya müdahale edeceği kanısı uyandırarak maddi menfaat elde ettiği belirtildi. L. K.’nın İzmir’den gelen bazı kişiler ile makamında görüşmeler yaptığı, bu görüşmelerin birisinde İzmir’de devam eden bir soruşturmaya müdahale vaadiyle para aldığı anlatıldı. İddianamede Savcı K.’nın mali durumunda 660 bin 973 liralık açıklanamayan nakit fazlası olduğu tespit edildi. Sözkonusu Savcı hakkındaki iddianamede Yargıtay’a gönderildi.

Kaynak: Sabah

ETİKETLER: