SON TV

Bu hafta hava durumu nasıl olacak? İstanbul, Ankara ve İzmir için 5 günlük haritalı hava durumu

Yurt genelinde soğuk hava etkisini gösterirken, vatandaşlar bu hafta hava durumunun nasıl olacağını merakla sorguluyor. İstanbul'da, İzmir'de ve Ankara'da bugün hava nasıl olacak? 27 Ocak 2019 hava durumu ve İstanbul, İzmir ve Ankara için 5 günlük hava durumu raporu haberimizde... İşte Meteoroloji'den gelen son dakika hava durumu tahminleri...

Bu hafta hava durumu nasıl olacak? İstanbul, Ankara ve İzmir için 5 günlük haritalı hava durumu

Hava nasıl olacak? sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Sağanak yağmur ve fırtınanın etkili olduğu yurdumuzda bu hafta hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji’nin 5 günlük hava durumu raporunda İstanbul, Ankara ve İzmir için sağanak yağış uyarısı var.

İstanbul, Ankara, ve İzmir’de hava durumu tahminleri nasıl? 27 Ocak 2019 İstanbul, Ankara ve İzmir için 5 günlük hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hava durumu ve yağışlar ile ilgili son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor. Ocak ayının sonlarına geldiğimiz bu günlerde son birkaç gündür mevsim normallerinin üstünde bir sıcaklık derecesine sahipti. Ancak pazar sabahına uyanan bireyler soğuk ve yağışla karşı karşıya kaldı. Sabah saatlerinde oluşan bu olumsuz hava neticesinde bireyler ‘bugün hava nasıl olacak?’ sorusuna yanıt arıyorlar.

Ocak ayının son hafta sonu gününe ilişkin hava durumu raporu uyarılar içeriyor. Özellikle Antalya’da yaşanan hortum ve sağanak yağış ile ilgili olarak tedbirli olunması konusunda vatandaşları uyaran Meteoroloji, haftanın son gününde yurdun büyük bölümünde yağış bekliyor.

SADECE DOĞU’DA KAR VAR

Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre; Doğu Anadolu’da kar görülürken, yurdun diğer kesimlerinde ise yağmur bekleniyor.

Hortum, sağanak yağış ve su baskınları ile karşı karşıya kalan Antalya’da yağışların devam edeceği belirtiliyor.

Son hava tahmin raporuna göre, Ege ve Akdeniz’de aşırı yağışlar devam edecek. Antalya çevreleri yine gök gürültülü ve sağanak yağışlı geçecek.

BU HAFTA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yeni haftada yağışların büyük çoğunluğu kesilmiş olacak. Yağışlar Ege’de, Güneydoğu’da ve Hatay çevrelerinde devam edecek.

Mersin’in batı ilçelerinde Pazar sabah saatlerine kadar Anamur, Bozyazı, Aydıncık ve Gülnar ilçelerinde yerel olarak kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Yetkililer; sel, su baskını, hortum, yıldırım ve dolu yağışına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

İSTANBUL HAVA DURUMU

27 Ocak 2019 Pazar hafif sağanak yağmurlu 6 °C

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Marmara Bölgesi’nin bugün parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın doğu ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli (20-30 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İZMİR HAVA DURUMU

27 Ocak 2019 Pazar yer yer sağanak Yağışlı 13 °C

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta Akdeniz üzerinden ülkemizi etkileyen alçak basınç merkezleriyle birlikte İzmir’de 1 hafta boyunca aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların; bugün ve Salı’dan itibaren il genelinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü şeklinde olacağı olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın da bu akşam saatlerinden sonra kuvvetlenerek hafta sonuna kadar güney yönlerden zaman zaman fırtına (10-20 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağışla birlikte ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ANKARA HAVA DURUMU

27 Ocak 2019 Pazar Yağmur ve kar yağışlı 4,5 °C

Bugün Ankara’nın yüksek kesimlerinde hafif karla karışık yağmur görülüyor. İşte Ankara için  günlük hava durumu…

TÜM İLLERİN  GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNLERİ