SON TV

Bu illerde yarın (28 Aralık Cuma) okullar tatil edildi

Türkiye genelinde kar yağışlarının artmasıyla bazı illerde okullar tatil edildi. Yarın (28 Aralık Cuma) hangi illerde okullar tatil edildi? İşte Valiliklerin kararıyla 28 Aralık 2018 Cuma günü okullarda kar tatili ilan edilen il ve ilçeler...

Bu illerde yarın (28 Aralık Cuma) okullar tatil edildi

Valilikten gelen son dakika haberine göre yarın okulların tatil olduğu ilk iller belli oldu! Yurdun genelinde hava sıcaklıkları düştü ve kar yağışı etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışının yaşandığı illerde eğitim ve öğretime de ara verildi. Peki yarın okullar tatil mi? Yarın okulların tatil olduğu iller hangileri? Günün ilk okullar tatil haberleri geldi!

Yoğun kar yağışının yaşandığı iller olan Sivas, Aksaray, Tunceli, Bayburt, Samsun, Erzincan, Bingöl, Ordu, Giresun ve Çorum’da bugün yani 27 Aralık Perşembe günü okullar tatil edildi. Ankara’da ise 26 Aralık Çarşamba günü okullar tatil edilmişti. 28 Aralık Cuma için günün ilk okullar tatil haberi de geldi…

Özellikle başkent Ankara, Sivas, Aksaray, Tunceli, Bayburt, Erzincan, Samsun, Ordu, Bolu ve Giresun illerinde yaşayan öğrenciler ve velileri yarın okullar tatil olacak mı? sorusunun yanıtını araştırıyor. Bu illerde yaşayan vatandaşlar sosyal medya üzerinden valiliklerin açıklamalarını takip ediyor.

YARIN OKULLAR TATİL Mİ? 28 ARALIK CUMA

ERZURUM’DA YARIN OKULLAR TATİL

Günün ilk okullar tatil haberi Erzurum’dan geldi! Erzurum’da şiddetini arttıran kar yağışının ardından ilk ve orta dereceli okullar yarın yani 28 Aralık Cuma günü tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde bulunan tüm okul öncesi eğitim kurumları, ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve öğretim kurumları bir gün süreyle tatil edildi.

Açıklamada, hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün (Cuma) tatil edildi.

Bingöl’de dünden itibaren devam eden kar yağışının etkisi sürdürmesi nedeniyle hamile ve engellilerin Cuma günü idari izinli sayılmasının ardından merkez ve 6 ilçede de eğitime bir günlüğüne ara verildi. Kar nedeniyle kentte bugün de okullar tatil edilmişti.

BİNGÖLDE OKULLAR 28 ARALIK CUMA GÜNÜ TATİL

Bingöl Valiliği’nin yaptığı açıklamada, “İl Merkezi, Karlıova, Yedisu, Yayladere, Kiğı, Genç ve Adaklı ilçelerimizde devam etmekte olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 28.12.2018 Cuma günü resmi özel, örgün ve yaygın tüm eğitim kurumlarında eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

Öte yandan, kar yağışının en çok Yedisu ve Karlıova ilçelerinde etkili olduğu öğrenildi.

GÜMÜŞHANE’DE YARIN OKULLAR TATİL

Gümüşhane Valiliği, il genelinde kar yağışı nedeniyle okulların bir gün daha tatil edildiğini duyurdu.

Kurumdan yapılan açıklamada meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu, Gümüşhane merkez ve ilçelerinde yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla tüm resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim veren resmi ve özel okul, kreş ve kurumların tamamında eğitim-öğretime 28 Aralık 2018 Cuma günü 1 gün süre ile ara verilmesi uygun görüldüğü kaydedildi.

Açıklamada aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Gümüşhane Valiliği kar yağışının ardından 27 Aralık Perşembe günü de il genelinde eğitime ara vermişti.

ETİKETLER: