SON TV

Bülent Yıldırım’a 5 maddelik itiraz!

Beşiktaş, MHK’ya yapacağı yazılı başvuruda yenilen gol öncesi yanlış taç kararı, Lens’e çalınan faul ve sarı kart, Necip’e verilen hatalı faul ile Caner ve Vida’ya gösterilen sarılar için tepki gösterecek!

Bülent Yıldırım’a 5 maddelik itiraz!

Beşiktaş Kulübü, Galatasaray derbisinin hakemi Bülent Yıldırım’ı MHK’ye şikayet edecek. Başkan Fikret Orman’ın Yıldırım’ın maçta yaptığı hatalarla ilgili bir dosya hazırladığı ve MHK’ya yazılı olarak bir başvuru yapılacağı belirtildi.

Galatasaraylı yöneticiler gibi MHK’yı ziyaret etmeyi düşünmeyen Orman’ın, yazılı olarak yapacağı şikayetlerde şu ana başlıkların yer alacağı öğrenildi.

1- Galatasaray’ın ilk golünü attığı pozisyon öncesinde taç atışı kararının yanlış olduğu, topun kesinlikle Caner Erkin’e çarpmadığı vurgulanacak.

2- Lens’in sarı kart gördüğü Marcao ile çarpıştığı pozisyonda, faulü arkadan gelen Galatasaraylı oyuncu yaptı, sarıyı Lens gördü.

3- Necip faul yapmadan topu rakibinden aldı, ancak hakem faul verdi ve Beşiktaş’ın gollük atağı kesildi.

4- Caner’e Belhanda ile, Vida’ya da Diagne ile girdiği pozisyonda gösterilen sarı kartlar yanlıştı.

GÖKHAN GÖNÜL’DEN ŞOK SÖZLER

Öte yandan Gökhan Gönül’ün kızgınlığı maç sonunda da dinmezken yıldız oyuncu karma alanda çok konuşulacak bir ifade kullandı.

Karma alandan geçerken Galatasaraylı oyuncuların imzalaması için bırakılan formaları gören tecrübeli sağ bek, onları işaret ederek “Şunlardan birini hakeme verin!” dedi.

Gökhan’ın bu sözü sosyal medyada gündem olurken benzer şekilde bir tepki de taç pozisyonunun kahramanlarından olan Caner Erkin’den geldi.

Siyah-beyazlı sol bek, takım otobüsüne geçerken pozisyonla ilgili yöneltilen soruya şu yanıtı verdi: “Bir bakın izleyin ne olduğunu görürsünüz. Gözleriniz varsa görürüsünüz!”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da olaylı maç sonrası Beyaz TV’ye bağlandı. Hakem Bülent Yıldırım’a çok sert tepki gösteren Orman şu ifadeleri kullandı:

“Ne hikmetse, ligin bitmesine yakın Galatasaray maçlarını Galatasaray Stadı’nda oynuyoruz. Son 5 senede böyle oldu. Bunların ikisinden galip ayrılıp, şampiyon olduk. 5 senedir Galatasaray Stadı’nda ligi bitiriyoruz. Bütün hayatım boyunca futbolun içindeyim, hakemlerin vücut dilini anlayabilecek zekada ve tecrübedeyim. Taç ayağına değdi, değmedi, o yorumlara çok girmek istemiyorum. Orada tenkit edilmesi gereken, biziz, kendimiziz.”

“Hakem ilk dakikadan itibaren vücut dili itibariyle maça yanlı başladı. Bu tecrübedeki bir hakemin bu hataları yapmasını normal karşılamam benim için mümkün değil. Eyyamcılık ve pozisyon almak, hakemin işi değildir.”

Habertürk

ETİKETLER: