SON TV

Büyük yarışı Kenan Sofuoğlu kazandı

İstanbul Yeni Havalimanı'nda düzenlenen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ndeki yarışı Kenan Sofuoğlu birincilikle bitirdi

Büyük yarışı Kenan Sofuoğlu kazandı

İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Formula 1 aracı, spor araçlar, Solotürk F-16 uçağı ve bir iş jeti ve Kawasaki H2R model motosikletin katıldığı yarışı, Kawasaki motosikletiyle Kenan Sofuoğlu kazandı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun kullandığı “Kawasaki H2R model motosiklet, Formula 1 aracı, spor araçlar, Solotürk F-16 uçağı ve bir iş jeti” için aynı anda start verildi.

Sofuoğlu’nun dün provalarda önde olduğu yarışın aslında da ünlü yarışçı öne çıktı. F-16 uçağı havalanana kadar Sofuoğlu ön sıralarda yer aldı. Yarışın Türkiye’nin ve İstanbul Yeni Havalimanı’nın dünyaya tanıtımına da büyük katkı sağlaması bekleniyor.

FESTİVALE ULAŞIM ÜCRETSİZ

4 gün sürecek TEKNOFEST’e ulaşım için yeni otobüs hatları belirlendi. İETT katılımcıların, festivale rahat ve hızlı gidebilmesi için 16 merkezden ücretsiz otobüs seferleri planladı. Sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında düzenlenen seferlerin yolcu yoğunluğuna göre ayarlaması yapılacak.

İBB şirketi İSBAK da festivalin sponsorluğunu üstlenen kurumların arasında yer aldı.