SON TV

Buzulların arasına düşerek hayatlarını kaybettiler… Bakan Tunç’tan başsağlığı mesajı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakkari'de Cilo- Sat Dağları'nda kırılan buzulların arasına düşüp kaybolan ve arama kurtarma çalışmaları neticesinde cansız bedenlerine ulaşılan Adalet Bakanlığı personeli Hakime Koç ve coğrafya öğretmeni Mehmet Aydın için başsağlığı mesajı yayımladı.  

Buzulların arasına düşerek hayatlarını kaybettiler… Bakan Tunç’tan başsağlığı mesajı

Cilo Buzulları bölgesinde kırılan buzulların oluşturduğu çukura düşen 4 kişiden 2’si ilk gün sağ kurtarılmış, kaybolan Hakime Koç  ve Mehmet Aydın’ın bulunması için de arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürdürülmüştü. Bugün de sabahın erken saatlerinde coğrafya öğretmeni Mehmet Aydın ile Adalet Bakanlığında memur olarak çalışan Hakime Koç için arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştı.

İstanbul, Sakarya ve Bursa’dan gelen mağara, dağcı ve buzul tırmanışçı ekiplerin de katıldığı çalışmalar sonucunda Hakime Koç ile Mehmet Aydın’ın cansız bedenlerine ulaşıldı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımlayarak, “Hakkari’de meydana gelen elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybeden Adalet Bakanlığı personelimiz Hakime Koç ile Coğrafya Öğretmeni Mehmet Aydın’a Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun” dedi.