SON TV

Çağla Şikel’in yargılandığı davada gelişme!

Emre Altuğ ile olan evliliğinden iki çocuk annesi olan ünlü manken Çağla Şikel hakkında vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla açılan davada yeni bir gelişme yaşandı

Çağla Şikel’in yargılandığı davada gelişme!

Ünlü manken Çağla Şikel hakkında vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. SABAH’ın haberine göre; Vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan Çağla Şikel, muhasebecisi tarafından mağdur edildiğini söyledi. Mahkeme, sahte faturaların incelenmesi için bilirkişi atanmasına karar verdi

Manken Çağla Şikel hakkında vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Mahkemede ifade veren Şikel, mağdur olduğunu söyledi.
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Beşiktaş Vergi Müdürlüğü müfettişleri, ‘bağımsız manken ve modellerin faaliyeti’ kapsamında çalışan Şikel’i denetlemiş, yapılan denetimde 2013’te satışa dayanmayan sahte faturalara rastlayarak ünlü mankenden vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Ünlü model hakkında beş yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Şikel ise yüklü miktarda vergi cezası gelince 1 milyon liraya yakın borcu olduğunu öğrenmiş, o dönem çalıştığı muhasebecisi Erdal D.’nin kendisini dolandırdığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Şikel , sanık sıfatı ile ifade verdi. Şikel , iddianameye konu olan eylemin bilgisi dışında olduğunu ve eski muhasebecisi Erdal D. tarafından yapıldığını ifade etti. Erdal D’ye 370 bin lira para gönderdiğini belirten ünlü manken, muhasebecisi tarafından mağdur edildiğini söyledi.

90 GÜN FATURALARI BOYUNCA İNCELENECEK
Mahkeme, sahte faturaların bulunduğu söylenen evrakların incelenmesi için bilirkişi atanmasına karar verdi. 90 gün boyunca inceleme yapıldıktan sonra hazırlanan belge mahkemeye sunulacak.

ÇAĞLA ŞİKEL KİMDİR?

Çağla Şikel, 2 Ocak 1979, İstanbul doğumlu oyuncu, sunucu ve manken. Annesi Asuman Şikel Adanalıdır, babası ise Karslı Azerbaycan Türklerindendir.

İlkokula İstanbul’da 1985 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başladı. Çağla Şikel daha sonra ilkokul 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale eğitimi aldı.

1993’te Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarın Ortaokul bölümünden mezun oldu.

1993-1996 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Lise öğrenimine devam eden Çağla Şikel, 1997’den itibaren Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Yüksek Lisans eğitimi alan Çağla Şıkel 1999 senesinde okuldan mezun oldu.

Konservatuar öğrenimine devam ettiği yıllrda Atatürk Kültür Merkezinde sözleşmeli personel olarak çeşitli çocuk oyunları ve müzikallerde rol aldı.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: