SON TV

Can Dündar’ın 150 bin lira ceza kesilen villası yıkılıyor

Villasında kaçak bölümler bulunan firari Can Dündar'a 148 bin lira ceza kesilirken villada yıkım Dündar tarafından başlatıldı.

Can Dündar’ın 150 bin lira ceza kesilen villası yıkılıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, firari Can Dündar’ın villasının kaçak olan sundurma, çardak ve havuz ile bahçe duvarının yıkımına yönelik harekete geçilmişti.

Bodrum Orman İşletme Müdürlüğü’nce, 1184 ada ve 4’üncü paftada bulunan, 5 milyon lira değerindeki 376 metrekarelik deniz manzaralı villanın bahçe duvarının, ormanlık alanı işgal ettiği, 27 metrekarelik orman arazisinin bahçeye katıldığı tespit edildi.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılırken, villanın bazı bölümlerinin kaçak olduğunun ortaya çıkması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti.

148 BİN LİRA CEZA

Yapılan incelemeler sonucu Can- Dilek Dündar çiftine, işgal ettikleri 188 metrekarelik hazine arazisini 15 günde tahliye etmeleri için ihbarname gönderildi.

Bu sürede arazinin tahliye edilmemesi halinde, işgal edilen alana yapılan havuz, bahçe duvarı, sundurma ve çardak yıkılacak. Dündar çiftine 148 bin 144 lira ecrimisil cezası kesildiği de öğrenildi.