SON TV

Canlı yayında saldırıya soruşturma!

Demokrat Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt gazeteci Latif Şimşek ile canlı yayında gerginlik yaşadı. Gerginlik sonrasında ise Enginyurt, Şimşek'in üzerine yürüdü. Saldırı teşebbüsü başarısız sonuçlanan Enginyurt'un ardından bu kez DP'li vekilin koruması Latif Şimşek'i darp etti. Enginyurt ve korumasının saldırısı sonrası Latif Şimşek Şişli Emniyeti’ne giderek saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine iki şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Canlı yayında saldırıya soruşturma!

TV 100 kanalında bir tartışma programına katılan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve Latif Şimşek arasındaki gerginlik yaşandı. İkili arasında yaşanan tartışma sonrası Cemal Enginyurt ayağa kalkarak gazeteci Latif Şimşek’in üzerine yürüdü. Canlı yayında yaşanan tartışma kavgaya dönüştüğü sırada stüdyoda gazeteci Barış Yarkadaş ve yazar Doğan Çağlar da vardı.

CANLI YAYINDA ÜZERİNE YÜRÜDÜ
Gazeteci Latif Şimşek’in Selahattin Demirtaş ve Kavala’nın yargılanmaları hakkında “Herkes verilen karara saygı duyacak. Kimse bu ülkenin hakimini, savcısını, polisini küçümseyemez” sözlerinin ardından Cemal Enginyurt’un “Bırak bu savunuculuğu, bırak bu işleri” diye cevap vermesiyle birlikte ortalık bir anda gerildi. Şimşek’in Enginyurt’un sözlerine karşılık “Sen bırak bu işleri” şeklinde cevap vermesiyle birlikte DP’li vekil Enginyurt, Şimşek’in üzerine yürüdü. Saldırmaya çalıştı.

ENGİNYURT’UN KORUMASI ŞİMŞEK’İ DARP ETTİ
Yayını kesilen programın sunucusu Pınar Işık Ardor tekrar yayına bağlandıklarında olayı kınadıklarını belirterek izleyicilerden özür diledi. Ardor ayrıca, “Cemal Enginyurt’un koruması gözümüzün önünde Latif Şimşek’i darp da etti. Konu yargıya intikal ettirildi. Latif Şimşek kendine geldikten sonra yayına gelecek. Şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

ENGİNYURT KÜFÜR ETTİ KORUMASI SALDIRDI
Yaşadığı saldırı sonrası Şişli Emniyet Müdürlüğüne giden gazeteci Latif Şimşek, kendisini darp etmeye çalışan Cemal Enginyurt ve koruması hakkında suç duyurusunda bulundu. Şimşek, Enginyurt’un korumasının kendisine yaklaşarak defalarca darp ettiğini belirterek cezalandırılmasını talep etti. Şimşek ifadesinin devamında, ‘‘Tartışma sonrası programa ara verildiğinde Cemal Enginyurt oturduğum yere gelmeye çalışarak şahsıma ve anneme defalarca küfürler savurdu. ‘A…na ko.. ço..’ şeklinde hakaretler savurduğu sırada Cemal Enginyurt ile stüdyoya birlikte gelen bir şahıs yüzüme defalarca yumruk attı. Canlı yayın konuklarının araya girmesiyle saldırıdan kurtuldum’’ diye konuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Karakolda verdiği ifadesinde Cemal Enginyurt’tan ve korumasından şikayetçi olduğunu ifade eden gazeteci Latif Şimşek saldırganların cezalandırılmasını talep etti. Emniyet ekipleri saldırganın kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlatırken iki şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.