SON TV

Çavuşoğlu’ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Türkiye, kimseye ses kaydı vermedi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cemal Kaşıkçı'ya ait olduğu iddia edilen söz konusu ses kaydına ilişkin açıklama yaptı.

Çavuşoğlu’ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Türkiye, kimseye ses kaydı vermedi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati ile görüştü. İki bakan daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasına ilişkin ses kayıtlarının olduğu iddiasına yanıt verdi.

Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili, “Türkiye’nin Pompeo ya da herhangi bir Amerikalı yetkiliye herhangi bir ses kaydı vermesi söz konusu değil” dedi.

‘ELİMİZDE BAZI DELİLLER VAR’

Çavuşoğlu, Kaşıkçı olayı ile ilgili “Elimizde bazı bilgiler ve deliller var. Akıbeti nedir, ne olmuştu, bunlar ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayla paylaşacağız. Çünkü tüm dünya merak ediyor. Herhangi bir ülkeyle o ya da bu bilgiyi paylaşmamız söz konusu değil” dedi.

POMPEO’YA SES KAYDININ DİNLETİLDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ülkesinin İstanbul başkonsolosluğunda öldürüldüğüne kanıt gösterilen ses kaydının, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya Ankara ziyareti sırasında dinletildiği öne sürülmüştü.

Amerikan haber sitesi ABC News’a konuşan bir Türk yetkili, ses kaydının Ankara ziyareti sırasında Pompeo’ya dinletildiğini söylemişti. ABD Dışişleri Bakanlığı ise iddiayı yalanlamıştı.