SON TV

Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasının ardında MOSSAD mı var?

Adalet ve Kalkınma Örgütü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Çalışmaları resmi sözcüsü Zidan El-Kenai Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaçırılmasının veya öldürülmesinin ardında İsrail'in istihbarat teşkilatı Mossad'ın olduğunu söyledi.

Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasının ardında MOSSAD mı var?
  • Medya
  • 09 Ekim 2018 13:05

Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğuna girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaçırılmasının veya öldürülmesinin ardında Riyad-Tel Aviv işbirliğinin olduğunu söyleyen Adalet ve Kalkınma Örgütü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Çalışmaları resmi sözcüsü Zidan El-Kenai, bu hadisenin tamamen Suudi Arabistan-İsrail ortaklığıyla yapıldığını söyledi.

NELER YAŞANDI?

Çarşamba gününden bu yana kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili şok iddia!

Arap Türk Medyası Başkanı Turan Kışlakçı’nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre; Cemal Kaşıkçı’nın ortadan kaybolmasının ve hatta öldürülmesinin ardında İsrail’in istihbarat teşkilatı Mossad var.

İşte Turan Kışlakçı’nın o açıklamaları;

Cemal Kaşıkçı öldürüldü. Yetkililerin bize verdiği haber bu yönde. 21. yüzyılın en büyük medya şehitlerinden bir tanesi.Dünyanın her yerinde çok sevilen bir gazeteciydi. Detaylarına girmeyeyim. Bunu hak etmiyordu.Bu eylem DAEŞ’in bile yapamacayağı bir eylemdi.İlk günden beri burada herkesin önünde bir talebimiz vardı. Lütfen sayın konsolos kamera görüntülerini bizimle paylaşsın. Dün Reuters’ı çağırdı, bütün odaları gösterdi. Reuters kameraları talep ettiğinde şöyle bir cevap verdi. “O gün kameralarımız çalışmıyordu.”Güvenlik kaynaklarından aldığımız haberler bunlar. Aslında ikinci gün öldüğüne yönelik haberler geldi bize. Ancak biz bunlara inanmadık. Dışarı çıkarıldığına inanıyorduk. Getirirler, buraya bırakırlar diye düşünüyorduk. Bununla ilgili gerekli açıklamayı bize yetkililer açıklayacak. Bana ulaşan bilgilere göre video kayıtları da var bu konuda. Biz de detayları bekliyoruz.Giyabî cenaze namazı hazırlıklarımız olacak. Biz bu krallıkların en ufak eleştirleri bile kaldıramadığını biliyoruz. Cemal Kaşıkçı kendisi de anlattı. Yemen konusunda Kaşıkçı’ya baskı vardı. Onu öldürmeye gelenler iki ülkeden. Bize ulaşan kesin şey öldürüldüğü yönünde.

ETİKETLER: