SON TV

Çeyrek altın bu sabah güne ne kadarla başladı? (12 Ekim 2018 güncel altın fiyatları)

Altın fiyatlarında bu sabah son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı güne ne kadarla başladı? 12 Ekim Cuma günü haftanın son gününün sabahında güncel gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını bu sabah güne ne kadarla başladı?İşte 12 Ekim altın fiyatları...

Çeyrek altın bu sabah güne ne kadarla başladı? (12 Ekim 2018 güncel altın fiyatları)

Dolar ve euro’nun düşmesiyle birlikte altın fiyatlarının ne kadar olduğu araştırılmaya başlandı. Dolar ve eurodan farklı olarak vatandaşımızın en birincil birikim tercihi de altındır.  Piyasalarda yaşanan değişimlerin altın fiyatlarına son dakika etkilerine bakıldığında vatandaşların da büyük bir ilgiyle altın fiyatları konusunu araştırdığını görmekteyiz. ABD merkezli döviz darbesinden sonra doların 6.50 TL’lere çıkması sonucu çeyrek altının fiyatı da 440 TL’ye kadar çıkmıştı. Dolar düştükçe bu durum altına da yansıdı. Çeyrek altın bugün ne kadar? Altın fiyatları konusundaki tüm detaylar haberimizde.. İşte 12 Ekim güncel altın fiyatları..

ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR OLDU?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 231 lira seviyelerinde dengelendi.

Dün, 230-236 lira bandı içinde hareket eden gram altın, günü önceki kapanışın hemen altında 233,2 liradan tamamladı.

GRAM ALTIN BUGÜN NE KADAR OLDU?

Gram altın, piyasalarda yaşanan değişimlerin ardından çeyrek altının fiyatının artması sonucunda değer bulan altın türlerinden oldu. Özellikle düğünlerde çeyrek altından sonra gram altının tercih edilmesi de bunun sinyallerinden. 12 Ekim Cuma sabahı gram altın 231,58 TL’den alınırken 231,61 TL’den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN BUGÜN NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın fiyatları vatandaşların en fazla araştırdığı konular arasında yer alıyor, toplumun farklı katmanlarından da altın konusunda detaylı araştırmalar yapılıyor. Düğünlerde ve nişan tarzı törenlerde çeyrek altın bir numaralı hediye olarak dikkat çekiyor. Çeyrek altın bu sabah 372,55 TL’den alınırken 381,21 TL’den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından dikkatle takip edilen altın türleri arasında yer alıyor. Yarım altın fiyatları bu sabah şu şekilde; 742,77 TL’den alınan yarım altın 762,43 TL’den satılıyor.

TAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Tam altın fiyatları vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Tam altın genellikle düğünlerde gelin ve damadın aile fertleri ile arkadaşları tarafından hediye amaçlı takılan altın türüdür. Tam altın bu sabah 1.051,77 TL’den alınırken 1.077,95 TL’den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında ciddi benzerlikler söz konusudur. Özellikle iki altın türü de yatırım amacıyla tercih edilir fakat Cumhuriyet altını, çeyrek altından hem gram hem de fiyat olarak daha pahalı olduğundan Cumhuriyet altını çok daha uzun vadeli tercih edilir. Cumhuriyet altını bu sabah 1.544,00 TL’den alınırken 1.567,00 TL’den satılıyor.

Altının gram fiyatı, bugüne düşüşle başlamasının ardından 228,7 lira seviyesine geriledi ve önceki kapanışa göre yüzde 0,8 azalışla 231 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 378 lira, Cumhuriyet altını da 1.540 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında satış ağırlıklı seyreden altının ons fiyatı, şu dakikalarda yüzde 0,69 azalışla 1.216,17 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlar, altının gram fiyatında bugün dalgalanmalar yaşanabileceğini belirterek, “Dışsal nedenler altının ons fiyatında, içsel nedenler altının gram fiyatında sert kırılmalara neden olabilir” dedi.

Teknik olarak altının ons fiyatının 1.225 dolar seviyesinin üzerinde kapanışlar gerçekleştirmesi durumunda yükselişlerde 1.250 doların gündeme geleceğini ifade eden uzmanlar, aksi halde geri çekilmelerde 1.207 dolar seviyesinin izleneceğini kaydetti.

Uzmanlar, ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson’ın bugünkü duruşmasının döviz kurları ve altının gram fiyatı üzerinde etkili olabileceğine işaret ederek, “Bugün Brunson davası sonrası altının gram fiyatı, ya 220 lirayı ya da 270 lirayı hedef olarak belirleyebilir” dedi.