SON TV

Çeyrek düşüşte! Gram Altın ne kadar oldu? İşte 15 Ağustos 2018 günü altın fiyatları

Son günlerde zirveyi aşan Dolar ve Euro kurunun düşüşüyle altın da düştü. Peki çeyrek altın, gram altın, cumhuriyet altını kaç para?

Çeyrek düşüşte! Gram Altın ne kadar oldu? İşte 15 Ağustos 2018 günü altın fiyatları

SON TV HABER MERKEZİ -Son günlerde zirveyi aşan Dolar ve Euro kurunun düşüşüyle altın ne durumda?

Özellikle yaz ayında olmamız nedeniyle düğün, nişan, sünnet vs. gibi davetlerde altın konusu gündeme geliyor ve almak mecburi oluyor…

İnsanlar yükselen altın fiyatları karşısında neredeyse her gün altının ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki bugün yani 15 Ağustos 2018 günü altın fiyatları ne durumda? Çeyrek altın ve gram altın da düşüş var mı?

Altın fiyatları konusunda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. 15 Ağustos 2018 Çarşamba sabah saatlerinde altın fiyatları ne kadar oldu? ABD merkezli ekonomiye darbe girişimi sonrasında piyasalarda yaşanan hareketlilik gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını fiyatlarına da yansıdı. Kapalıçarşı’da altın fiyatları ne kadar oldu? Konuyu doğru okumak ve anlamak için kültürel kodları iyi incelemek gereklidir.

ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR OLDU?

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Özellikle altın fiyatları arttıkça insanların gram altına olan talebi de arttı. Gram altın haftanın 3. iş günü olan 15 Ağustos sabahı 240,56 TL’den alınırken 242,62 TL’den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın kuşkusuz vatandaşların en çok merak ettiği, en çok talep ettiği altın türleri arasında ilk sırada yer alır. Altın fiyatları araştırması yapan vatandaşlar genel olarak çeyrek altını merak eder. Çeyrek altın vatandaşlar arasında karşılıklı alışverişi sağlar, düğünlerde çiftlere armağan edilen ilk hediyelerdendir. Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 392,89 TL’den alınırken 400,91 TL’den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın konusunda da araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, birikim ve yatırım alanı içerisinde ilgiyle takiplerini sürdürüyor. Yarım altın düğünlerde de tercih edilirken bu sabah saatlerinde 788.32 TL’den alınırken 804.41 TL’den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın da tıpkı diğer altın türleri gibi vatandaşlar tarafından tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Tam altın gelin ve damadın ailesi tarafından tercih edilen altın çeşitlerindendir. Tam altın bu sabah saatlerinde 1592.76 TL’den alınırken 1608.86 TL’den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını, vatandaşlar arasında genel olarak birikim açısından değerlendirilir. Cumhuriyet altınının çeyrek altından farkı şudur; hem gram hem de fiyat olarak çok daha pahalı olan Cumhuriyet altını uzun vadeli yatırım aracıdır, kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1425.60 TL’den alınırken 1635.00 TL’den satılmaktadır.

ETİKETLER: