SON TV

Dolardaki düşüş altını da vurdu! Çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altın fiyatları hakkındaki tüm detaylar haberimizde..

Dolardaki düşüş altını da vurdu! Çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? Altın fiyatlarında son durum

Piyasalarda yaşanan hareketlilik altın fiyatlarında son dakika değişimlerini beraberinde getiriyor. Döviz kurunda yaşanan değişimlerle birlikte altın fiyatlarında da ciddi anlık reaksiyonlar söz konusu. Toplumun her katmanında araştırılan altın fiyatları hakkında en detaylı bilgileri, uzman yorumlarını ve anlık değişimleri haberimizde bulabilirsiniz.

Altın fiyatlarında son durum nasıl?

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 220,3 lira seviyelerinde dengelendi.

Gram altın ne kadar?

Gram altın 220,3 liradan satılıyor.

Çeyrek altın fiyatı ne kadar?

Çeyrek altın bugün güne 363 liradan başladı.

Cumhuriyet altını ne kadar?

Cumhuriyet altını 1.480 liradan işlem görüyor.

Dün, dolar kuru ve ons altındaki değer kayıplarına paralel düşüş eğiliminde hareket eden gram altın, günü önceki kapanışına göre yüzde 2,1 azalışla 219,3 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışa göre yüzde 0,46 primle 220,3 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 363 lira, Cumhuriyet altını da 1.480 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında negatif bir seyir izleyen altının ons fiyatı da şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,18 azalışla 1.220,14 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlar, yurt içi piyasalarda dolar kurunun gerilemesinin gram altının değer kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

Yurt içi piyasalarda iyimser havanın devam etmesi, yurt dışı pay piyasalarında yükseliş isteğinin sürmesi ve dolar endeksinin gerilemesi gibi nedenlerin, dolar kuruyla beraber altının gram fiyatının düşmesine neden olduğunu ifade eden uzmanlar, “Eğer 220 lira aşağı yönlü kırılırsa düşüşler 216 liraya kadar sürebilir. Biz, altının ons fiyatında beklediğimiz geri çekilmeler ile birlikle 216 liranın test edileceğini öngörüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Uzmanlar, altının ons fiyatının yatay bant içindeki hareketini devam ettirdiğini belirterek, “Biz, altının ons fiyatında geri çekilmeler bekliyoruz. Teknik olarak ons altında 1.217 doları, devamında da 1.207 doları takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.