SON TV

Çeyrek ve gram altında 3 Ekim değişimi!

Bugün yani 3 Ekim 2018 günü gram, çeyrek, yarım ve tam altında durum ne?

Çeyrek ve gram altında 3 Ekim değişimi!

Hafta başından bu yana dolar ve euronun 6 ve 7 altında seyretmesi altın fiyatlarında ne gibi durumları değiştirdi? Özellikle düğün sezonunun kapanmasıyla gram, çeyrek, yarım, tam ve cumhuriyet altınlarında ne gibi fiyat değişimleri oldu? Ekonomik müdahaleler ardından normale dönen altın fiyatlarında 3 Ekim 2018 ne gibi değişiklik getirdi?

Peki bugün yani 3 Ekim 2018 günü altın fiyatları ne durumda? Çeyrek altında düşüş var mı?

Altın fiyatları konusunda vatandaşların araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Bireylerin yastık altındaki altınları konusundaki detaylı incelemeleri de sürüyor. Ülkemizde altının rolü ve değeri oldukça yüksektir. Yeni evlenen çiftlere düğünlerde altın armağan edilir. Bu gelenek karşılıklı olduğu için sosyal dayanışma ve birlikteliği de sağlar. Bizim kültürümüzde de altının değeri oldukça yüksektir. 3 Ekim altın fiyatları burada! En güncel ve en yeni bilgi ile detaylar haberimizde.

ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR OLDU?

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Özellikle altın fiyatları arttıkça insanların gram altına olan talebi de arttı. Gram altın 3 Ekim sabahı 232,46 TL‘den alınırken 232,49 TL‘den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın kuşkusuz vatandaşların en çok merak ettiği, en çok talep ettiği altın türleri arasında ilk sırada yer alır. Altın fiyatları araştırması yapan vatandaşlar genel olarak çeyrek altını merak eder. Çeyrek altın vatandaşlar arasında karşılıklı alışverişi sağlar, düğünlerde çiftlere armağan edilen ilk hediyelerdendir. Çeyrek altın bu saatlerde 371,42 TL‘den alınırken 380,37 TL‘den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın konusunda da araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, birikim ve yatırım alanı içerisinde ilgiyle takiplerini sürdürüyor. Yarım altın düğünlerde de tercih edilirken bu sabah saatlerinde 740,51’den alınırken 760,74 TL‘den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın da tıpkı diğer altın türleri gibi vatandaşlar tarafından tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Tam altın gelin ve damadın ailesi tarafından tercih edilen altın çeşitlerindendir. Tam altın bu sabah saatlerinde 1.532,09 TL‘den alınırken 1.572,67 TL‘den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını, vatandaşlar arasında genel olarak birikim açısından değerlendirilir. Cumhuriyet altınının çeyrek altından farkı şudur; hem gram hem de fiyat olarak çok daha pahalı olan Cumhuriyet altını uzun vadeli yatırım aracıdır, kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.535,00 TL‘den alınırken 1.555,00 TL‘den satılmaktadır.

ETİKETLER: