SON TV

Çeyrek ve Gram Altın’da son durum!

Dün yapılan açıklamalar ardından Altın’da artış meydana geldi. İşte 18 Ağustos 2018 günü gram altın, çeyrek altın fiyatları!

Çeyrek ve Gram Altın’da son durum!

SON TV HABER MERKEZİ – Son günlerde düşüşe başlayan Dolar ve Euro kurunun ardından altında da düne oran artış devam ediyor.

Özellikle yaz ayında olmamız nedeniyle düğün, nişan, sünnet vs. gibi davetlerde altın konusu gündeme geliyor ve almak mecburi oluyor…

İnsanlar gün geçtikçe değişen altın fiyatları karşısında neredeyse her gün altının ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki bugün yani 18 Ağustos 2018 günü altın fiyatları ne durumda? Çeyrek altında artış var mı?

Haftanın ilk iş gününde altın fiyatları konusunda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. 18 Ağustos 2018 Salı sabah saatlerinde altın fiyatları ne kadar oldu? ABD merkezli ekonomiye darbe girişimi sonrasında piyasalarda yaşanan hareketlilik gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını fiyatlarına da yansıdı. Kapalıçarşı’da altın fiyatları ne kadar oldu? 

Konuyu doğru okumak ve anlamak için kültürel kodları iyi incelemek gereklidir. Gram altın bu sabah saatlerinde 229,24  TL’den alınırken 229,38 TL’den satılıyor. Konuyla ilgili tüm bilgiler ve uzman yorumları haberimizde.

Altın fiyatları konusunda vatandaşların araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Bireylerin yastık altındaki altınları konusundaki detaylı incelemeleri de sürüyor. Ülkemizde altının rolü ve değeri oldukça yüksektir. Yeni evlenen çiftlere düğünlerde altın armağan edilir. Bu gelenek karşılıklı olduğu için sosyal dayanışma ve birlikteliği de sağlar. Toplumsal kodlar ve ortak hafıza kültürü oluşturur. Bizim kültürümüzde de altının değeri oldukça yüksektir. 18 Ağustos altın fiyatları burada! En güncel ve en yeni bilgi ile detaylar haberimizde.

ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR OLDU?

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Özellikle altın fiyatları arttıkça insanların gram altına olan talebi de arttı. Gram altın 18 Ağustos Cumartesi sabahı 229,24 TL’den alınırken 229,38TL’den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın kuşkusuz vatandaşların en çok merak ettiği, en çok talep ettiği altın türleri arasında ilk sırada yer alır. Altın fiyatları araştırması yapan vatandaşlar genel olarak çeyrek altını merak eder. Çeyrek altın vatandaşlar arasında karşılıklı alışverişi sağlar, düğünlerde çiftlere armağan edilen ilk hediyelerdendir. Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 369,04 TL’den alınırken 378,86 TL’den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın konusunda da araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, birikim ve yatırım alanı içerisinde ilgiyle takiplerini sürdürüyor. Yarım altın düğünlerde de tercih edilirken bu sabah saatlerinde 735,78 TL’den alınırken 757,71 TL’den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın da tıpkı diğer altın türleri gibi vatandaşlar tarafından tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Tam altın gelin ve damadın ailesi tarafından tercih edilen altın çeşitlerindendir. Tam altın bu sabah saatlerinde 1.476,18 TL’den alınırken 1.510,79 TL’den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını, vatandaşlar arasında genel olarak birikim açısından değerlendirilir. Cumhuriyet altınının çeyrek altından farkı şudur; hem gram hem de fiyat olarak çok daha pahalı olan Cumhuriyet altını uzun vadeli yatırım aracıdır, kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.520,00 TL’den alınırken 1.550,00 TL’den satılmaktadır.