SON TV

Cezaevi müdürüne suikast yapan şüpheli yakalandı

Kocaeli Kandıra F Tipi cezaevi müdürü İsmet Aktürk, 2015 yılında otomobilinde yanından geçen bir başka araçtan kurşun yağmuruna tutulması sonucu şehit düştü. Aktürk'ü pusu kurularak öldürülmesi talimatını veren ve 8 yıldır aranması bulunan firari Şerafettin Dadaş, Alanya'da yakalandı.

Cezaevi müdürüne suikast yapan şüpheli yakalandı

Kocaeli’nin İzmit İlçesi Yeşilova Semti’nde trafik ışıklarında Kandıra F Tipi cezaevi’nin müdürü İsmet Aktürk’ün içinde bulunduğu otomobile, yanına yaklaşan başka bir otomobilden peş peşe ateş açıldı. Kurşunlardan 3’ü İsmet Aktürk’ün vücuduna isabet etti. Hastaneye kaldırılan Aktürk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Olayı Mehmet A. ve Şerafettin Dadaş tarafından planlandığı, Tuncer S. ve İdris D’nin eylemi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu; Kocaeli Kandıra Yüksek Güvenlikli cezaevi müdürü İsmet Aktürk’ü İşyerine giderken, pusu kurularak öldürülmesi talimatını veren ve 8 yıldır aranması bulunan, “Suç Örgütü Kurmak ve Yönetmek” suçundan firari Şerafettin Dadaş’ın Alanya’da yerini tespit etti. Çalışmalarını tamamlayan Ankara ve Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, düzenledikleri operasyonla Şerafettin Dadaş’ın yakalayarak gözaltına aldı.