SON TV

Cezaevindeki oyuncu Ufuk Bayraktar’dan Lösemi hastası küçük Öykü için tiyatro oyunu

Ağustos ayında cezaevine giren oyuncu Ufuk Bayraktar, ‘Bir Garip Öykü’ adlı bir tiyatro oyununa imza attı. Ufuk Bayraktar, 3.5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı için yazdığı oyunu Silivri Cezaevi’nde diğer mahkûmlarla birlikte sergiliyor. Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar kaç yaşında?

Cezaevindeki oyuncu Ufuk Bayraktar’dan Lösemi hastası küçük Öykü için tiyatro oyunu

Son olarak “Vatanım Sensin” dizisinde Dağıstanlı karakterine hayat veren Ufuk Bayraktar, 11 yıl önce karıştığı bir kavgada babasına ait ruhsatsız silahı üzerinde bulundurduğu için yargılandığı davadan hapis cezası almıştı.

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre; Kesinleşen 6 aylık cezası nedeniyle geçen ağustostan beri Silivri Cezaevi’nde bulunan Ufuk Bayraktar, anlamlı bir projeye imza attı. Ünlü oyuncu, 3.5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı için başlatılan ilik kampanyasına destek olmak için “Bir Garip Öykü” isimli tiyatro oyunu yazdı. Bayraktar oyunda rol alacak 13 kişiyi 3 bin mahkûm arasında seçti. Ünlü oyuncunun da rol aldığı oyuna Adalet Bakanlığı da destek veriyor.

MART AYINDA ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞUYOR

Mart ayının ilk haftası özgürlüğüne kavuşacak olan Ufuk Bayraktar’ın ağabeyi Uğur Bayraktar, “Ufuk, Öykü’nün hikâyesinden yola çıkarak bu oyunu yazmış. Oyunu her gün oynuyor, tüm cezaevi çalışanları ile mahkûmlar da izliyor. Belki başka cezaevlerinde de devam eder. Ufuk cezaevine girdiğinde ‘Her şerrin sonunda bir hayır vardır’ demişti. Şimdi ise kök hücre nakli için mahkûmlardan birini bile ikna etse ne mutlu ona” dedi.

UFUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Ufuk Bayraktar, birçok dizi ve filmde rol almasına rağmen popülerliği Ezel adlı dizide yakalamıştır. Liseyi bitirdikten sonra babasının kahvesin’nde çalışmaya başlar. Zeki Demirkubuz tarafından burada keşfedilen Ufuk Bayraktar, Bekleme Odası ve Kader adlı filmlerinde rol aldı. Peki Ufuk Bayraktar kimdir?

Ufuk Bayraktar, 12 Eylül 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Cevahir Bayraktar Trabzonlu olup, annesi Şenel Bayraktar Kilislidir. Ufuk Bayraktar’ın bir abisi ve bir de kız kardeşi vardır. Lise eğitimini Gürsoy Koleji’nde tamamladıktan sonra eğitim hayatını bitirip babasının Cihangir’de işlettiği Firuzağa Kahvesi’nde iş hayatına başlamıştır. Babasının yanında çalışırken 2003 senesinde yönetmeni Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmiş ve Türk televizyon tarihine kazandırılmıştır.

Ufuk Bayraktar’ın kariyerinde dönüm noktası, 2006 yılında Zeki Demirkubuz’un yönetmenliği üstlendiği Kader isimli dram filminde başrollerinde Vildan Atasever, Engin Akyürek, Müge Ulusoy ve Ozan Bilen ile birlikte oynadı. Bu filmde Bekir rolünü oynayan Bayraktar 26.İstanbul Film Festivali, En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

2009 yılına gelindiğinde ise yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın üstlendiği, Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz’in başrollerde oynadığı Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz’in oynadığı “Ramiz Dayı” karakterinin gençliğini canlandırdı. Diğer rollerde, Haluk Bilginer, Burçin Terzioğlu, Sedef Avcı, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Bade İşçil, İsmail Filiz, Salih Kalyon, Kıvanç Tatlıtuğ gibi oyuncular yer aldı.

Merve Bayraktar ile dünya evine giren Ufuk Bayraktar’ın Efe Cevahir Bayraktar adında bir erkek çocuğu vardır.

2012 yılında senaryosu Turgut Özakman’ın kaleme aldığı, Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Serkan Ercan, Bülent Alkış, Rıza Akın, İlker Kızmaz gibi oyuncuların da yer aldığı “Çanakkale 1915” adlı filmde Seyit Onbaşı rolünü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

2015 seneseinde başrolünü Hasibe Eren ve Selen Domaç ile paylaştığı “Kümes”adlı filmin senaryosunu yazdı ve yönetmenlik koltuğuna da yine kendisi oturdu.

2016 yılında senaryosu ve yönetmenliği Alper Çağlar’dan olan “Dağ”adlı sinema filmi serisinde Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Emir Benderlioğlu, Murat Arkın birlikte ekranlara çıktı.

UFUK BAYRAKTAR’IN ROL ALDIĞI FİLMLER VE DİZİLERİ

Senaryo :

2015 – Kümes (Sinema Filmi)

2014 – The Coop (Sinema Filmi)

Yönetmen :

2015 – Kümes (Sinema Filmi)

2014 – The Coop (Sinema Filmi)

Yapımcı :

2015 – Kümes (Sinema Filmi)

2014 – The Coop (Sinema Filmi)

Oyuncu :

2016 – Dağ 2 (Bekir) (Sinema Filmi)

2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Ömer) (TV Dizisi)

2015 – Milat (Hamza Ustaoğlu (Mit Elemanı)) (TV Dizisi)

2014 – The Coop (Kümes) (Süleyman)(Sinema Filmi)

2014 – Miraç (Sinema Filmi)

2012 – Çanakkale 1915 (Seyit Onbaşı) (Sinema Filmi)

2012 – Dağ (Bekir) (Sinema Filmi)

2012 – Bu Son Olsun (Ertuğrul) (Sinema Filmi)

2011 – Toprağın Çocukları (Cevher) (Sinema Filmi)

2010 – Memleket Meselesi (Polis) (Sinema Filmi)

2010 – Ayrılık (Kemal) (Sinema Filmi) 2010

2009 – Yeni Baştan (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

2009 – 2010 – Ezel (Ramiz Karaeski Gençlik) (TV Dizisi)

2008 – Sıcak (Sinema Filmi)

2008 – Girdap (Konuşmacı) (Sinema Filmi)

2008 – Ali’nin Sekiz Günü (Kemal) (Sinema Filmi)

2007 – Yumurta (Haluk) (Sinema Filmi)

2007 – Kartallar Yüksek Uçar (Hasan) (TV Dizisi)

2006 – İklimler (Taksici) (Sinema Filmi)

2006 – Kader (Bekir) (Sinema Filmi)

2005 – Fareler (Kısa Film)

2003 – Bekleme Odası (Ferit) (Sinema Filmi)

2000 – Tirvana (Polis Memuru) (TV Dizisi)

Kurgu :

2015 – Kümes (Kurgu) (Sinema Filmi)

UFUK BAYRAKTAR’IN ALDIĞI ÖDÜLLER:

2006 – 43.Antalya Film Şenliği – Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü (Kader)

2007 – 26.İstanbul Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu (Kader)