SON TV

CHP, YSK’ya gidiyor… 24 Haziran’a da itiraz edilecek!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin, İstanbul'daki ilçe seçimlerinin yanı sıra 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin iptali için saat 14.00'te Yüksek Seçim Kurulu'na başvuruda bulunacak.

CHP, YSK’ya gidiyor… 24 Haziran’a da itiraz edilecek!

CHP, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gidiyor.

Partinin YSK temsilcisi Hamidi Yakupoğlu, İstanbul’da ilçe belediye başkanlığı seçimleriyle geçen yıl 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için YSK’ye başvuracaklarını söyledi.

Yakupoğlu, YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimin iptali ve yenilenmesine ilişkin kararının ardından YSK’ye yeni bir başvuru yapacaklarını söyledi.

YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini, sandık kurullarının oluşumundaki usulsüzlük nedeniyle iptal ettiğini anımsatan Yakupoğlu, sandık kurullarının oluşumunun İstanbul’daki 39 ilçeyi de etkilediğini, ilçe belediye başkanı, ilçe belediye meclis üyesi, muhtar seçimlerinin de bu sandıklarda yapıldığını ifade etti.

Yakupoğlu, bu nedenlerle YSK’den tam kanunsuzluk gerekçesiyle ilçe belediye başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve muhtarlık seçimlerinin iptalini isteyeceklerini bildirdi.

Mehmet Hadimi Yakupoğlu, sandık kurullarının belirlenmesi yönteminin önceki seçimlerde de uygulandığını belirterek 24 Haziran seçimlerinin de iptalini talep edeceklerini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, itiraz dilekçesini saat 14.00’te sunacak.

Ntv

ETİKETLER: