SON TV

CHP’li Başkan Ahmet Aras’tan komik savunma

Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras ilçenin Yahşi sahilinde bulunan işletmesindeki usulsüzlükler ile ilgili Belediye kanalı ile açıklama yaptı.

CHP’li Başkan Ahmet Aras’tan komik savunma

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum Belediyesi ve kamuya ait Yahşi’de bulunan 800 metre karelik denize sıfır arazi üzerindeki taşınmazları önce Ortakent Belediyesi’nden kiralamış sonra da belediyelerin birleşmesi sebebiyle Bodrum Belediyesi’ne kiracı olduğu ortaya çıkmıştı. Ahmet Aras’ın 2019’da sonlanan kira sözleşmesini yenilemediği anlaşılmış son ödediği kiranın ise 2665 lira olduğu saptanmıştı.

Bodrum Belediyesi tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada birçok itirafta bulunuldu. Öncelikle Ahmet Aras’ın Bodrum Belediyesi kiracısı olduğu kabul edildi ve “Habere konu mülkiyeti Belediyemize ait taşınmaz Belediye Başkanımız Ahmet Aras tarafından 2016 yılında henüz Belediye Başkanı olmadan önce usulüne uygun olarak kiralanmıştır. Anılan yerin mülkiyetinin bir kısmı Belediye Başkanlığımıza bir kısmı ise Hazineye aittir” denildi.

PANDEMİ BAHANESİ
Bodrum Belediyesine ait taşınmazların ihale ile kiralandığı kaydedilen açıklamada, “Bu taşınmazlardan kira süresi bitmiş olanların kiralama ihalelerinin yapılmasına başlanmıştır. Kamuoyunda bahsi geçen taşınmaz da bunlardan biridir… Yaşanmakta olan pandemi süreci ve bu kapsamda alınan tedbirler de gözetilerek söz konusu tüm taşınmazlarla ilgili ihale işlemleri tamamlanmakta ve işlemleri tamamlanmış taşınmazların ihaleleri de tek tek gerçekleştirilmektedir” denildi. Böylece Başkan Aras’a ait işletmenin mevcut durumda kira sözleşmesi bulunmadığı kabul edilmiş oldu. Hatta “ihale süreci ile ilgili işlemlere devam edilmektedir” denilerek bu itiraf perçinlendi.