SON TV

CHP’li başkandan Kılıçdaroğlu’na sert eleştiri: Bu ülkede darbe oldu darbe!

CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi, 15 Temmuz için Kemal Kılıçdarığlu'nun 'Bu kontrollü darbedir' sözüne karşın, 'Bunun adı darbedir, burada insanlar ölmüş' dedi.

CHP’li başkandan Kılıçdaroğlu’na sert eleştiri: Bu ülkede darbe oldu darbe!

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi CHP’de ezber bozacak bir çıkışta bulundu. Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz için sarf ettiği çirkin sözlere katılmadığını ve bunun korkunç bir darbe girişimi olduğunu belirtirken sözlerine “Doğruları söylemek zorundayız” diye de ekledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi partisini sert sözlerle eleştirdi. İlgezdi, “CHP, iktidarı eleştirmeden önce ‘neden 40 yıldır iktidara gelmiyorum’ diye kendisini eleştirmeli” dedi.

İşte ayrıntılar;

CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi yaptığı konuşmada partisinin iktidar olamamasını ve toplumsal olaylara bakışındaki sorunları eleştirel bir dille ifade etti. İlgezdi şunları söyledi;

“Eğer sen 40 senedir iktidar olamıyorsan dönüp önce kendine bakacaksın. Gitmediğin yer, tutmadığın el senin değildir. Halkın ayağına gidiyor musun? Mesela Sayın genel başkanım (Kılıçdaroğlu) referandum döneminde bir şey söyledi. Dedi ki: ‘Kontrollü darbe’ Hayır efendim, ben onun gibi düşünmüyorum. Bu ülkede resmen darbe olmuştur, 240 tane şehid vardır. Bu darbedir. Halka doğruları söyleyeceğiz”