SON TV

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu oldu! Ekrem İmamoğlu’ndan ilk açıklama

CHP'nin 2019 yerel seçimlerdeki İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu olarak belirlendi. Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kesinleşmesinin ardından Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu nereli? Ekrem İmamoğlu kaç yaşında? Soruların cevapları vatandaşlar tarafından aratılıyor. Ekrem İmamoğlu ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu oldu! Ekrem İmamoğlu’ndan ilk açıklama

CHP Parti Meclisi’nde 2019 yerel seçimler için İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu olarak belirlendi.

CHP’nin, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu 2019 Yerel Seçimleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi. Ekrem İmamoğlu Kadir Topbaş görevden ayrıldıktan sonra yine CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

2019 Yerel Seçimlerine artık kısa bir süre kaldı. Partilerin belediye başkan adayları kesinleşti. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu belirlendi.
Önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), sonra Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

EKREM İMAMOĞLU’DAN İLK AÇIKLAMA

Ekrem İmamoğlu, adaylığının kesinleşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Bu bir başlangıç anı. Hepimiz için çok güzel ve değerli günlerin bir başlangıcı. Önce cümlelerime teşekkürle başlamak istiyorum. En baştan sevgili eşime, çocuklarıma, anneme, babama, bütün Beylikdüzülü hemşehrilerime, yanısıra İstanbul il başkanımıza, İstanbul CHP tüm üyelerine, partinin tüm üst kurullarına, en başta çok değerli genel başkanım sayın Kılıçdaroğlu’na ve tüm İstanbullulara ve tüm Türkiye’ye yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

İmamoğlu, “Bu dediğim gibi önemli bir başlangıç anıdır. Çok güzel bir süreç yaşayalım. İstanbullulara nasıl bir İstanbul istediğimizi anlatacağız. Şunu burdan ifade etmek isterim ki, çok kararlı bir süreç yaşayaşacağız. Aynı zamanda ahlaklı, özenli erdemli bir süreç yaşayacağımızdan tüm vatandaşlarımız emin olabilirler. İstanbullularla yeni sözlerin söylendiği bir süreci yaşayacağımıza yüzde yüz emin bir birey olarak, Ekrem İmamoğlu olarak İstanbulluların huzuruna çıkmış bulunuyorum. Beylikdüzü’nde yaşayan herkesin kalbini kazandığımız gibi tüm İstanbulluların kalbini kazanacağımıza söylemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti de İstanbul’da CHP’nin adayını destekleyeceğini açıklamıştı. İmamoğlu, geçtiğimiz yerel seçimlerde Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ve seçimi kazanmayı başarmıştı.

AK Parti’nin İstanbul adayı ise henüz resmen açıklanmadı ancak TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul için aday gösterilmesi bekleniyor.

Karar sonrası Twitter’dan açıklama yapan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

”İstanbul’un geleceği ve İstanbulluların mutluluğu için yola çıkıyoruz. Beni bu göreve layık gören partime, genel başkanımıza ve tüm İstanbullulara içtenlikle teşekkür ediyorum.”

ANKARA ADAYI MANSUR YAVAŞ

Parti Meclisi’ndeki oylamada CHP’nin yerel seçimlerdeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı 12’ye karşı 45 oyla Mansur Yavaş oldu.

Diğer adaylar ise şöyle:

Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı: (Seyhan Belediye Başkanı) Zeydan Karalar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Muhittin Böcek

Bolu Belediye Başkan adayı: Tanju Özcan

2009 Yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı olan Ekrem İmamoğlu 2014 yılında CHP’den girdiği seçimde Beylikdüzü Belediye Başkanı olmuştu. 2019 Yerel Seçimleri yaklaşırken Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu nereli? Ekrem İmamoğlu kaç yaşında? Gibi soruların cevapları internetten araştırılıyor. İşte Ekrem İmamoğlu hakkında tüm detaylar…

Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir.

Ekrem İmamoğlu’nun siyasi hayatı

CHP’ye 2008 yılında üye olan İmamoğlu, 2009 Yerel Seçimleri’nde Beylikdüzü belediye başkanlığı için aday adayı oldu. CHP MYK’nın 16 Eylül 2009’da İlçe Başkanlığı’na atanan İmamoğlu, aynı yıl CHP’nin Beylikdüzü 1. İlçe Kongresi’nde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu.

2014 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı olarak seçime katılan Ekrem İmamoğlu, oyların yüzde 50,83’ünü alarak Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. CHP, 2009 Yerel Seçimleri’nde ilçede yüzde 44,59 oy almıştı.

ETİKETLER: