SON TV

Cipini kalabalığa süren savcı ve eski hakimin oğluna 19 yıl hapis istemi

Bakırköy'de bir AVM önünde cipini vatandaşların üzerine sürerek 5 kişiyi yaralayan, 2 kişiyi de darp eden Görkem Sertaç Göçmen'e verilen 9 yıl hapis cezası akıl sağlığı raporu alınmadığı için bozulmuştu. Adli Tıp Kurumu sanık Göçmen'in ceza sorumluluğunun tam olduğunu bildirdi. Savcı ise mütalaasında sanığın 19 yıla kadar hapsini talep etti.

Cipini kalabalığa süren savcı ve eski hakimin oğluna 19 yıl hapis istemi

Bakırköy’de Cumhuriyet Savcısı Alpay G. ile eski hakim olan avukat Aynur G.’nin oğlu Görkem Sertaç Göçmen, 2 Ekim 2018 günü Bakırköy’de kullandığı cipin içinde kız arkadaşı A.A’yı darp ettiği gerekçesiyle vatandaşlar tarafından darp edilmiş, bunun üzerine Göçmen, cipini vatandaşların üzerine sürmüştü. Olayda 5 kişi yaralandı. Göçmen hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs”, “mala zarar verme” ve “yaralama” suçlarından 32 yıla kadar hapis cezası istendi.

KARAR BOZULDU

Bakırköy 9’ncu Ağır Ceza Mahkemesi 2020 yılında açıkladığı kararında sanık Görkem Sertaç Göçmen’i 7 kişiyi yaralama suçundan 9 yıl hapse çarptırdı. Bölge Adliye Mahkemesi ise sanığın akıl sağlığı raporu aldırılmadan ve A.A’nın burun kırığının olay günü olup olmadığı tespit edilmeden hüküm kurulduğu gerekçesiyle kararı bozdu.

“CEZA SORUMLULUĞU TAM”

Bakırköy 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin Adli Tıp Kurumu’ndan istediği iki rapor da mahkemeye ulaştı. Gelen raporlarda sanığın ceza sorumluluğunun tam olduğu belirtilirken mağdur A.A’nın burun kemiği kırığına ilişkin yaralanmasının ise 1. dereceden kırık olduğu bildirildi.

19 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Bakırköy Adliyesi’nde görülen duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı sanığın kız arkadaşı A.A’nın burnunu kırdığı için 4,5 yıl, penseyle başından yaraladığı Zişan Mert Durmuş için 1,5 yıl, kalça kemiği kırılan Cebrail Şık için 6 yıl 9 ay, Recep Göçer’e yönelik “olası kastla yaralama” suçundan 4,5 yıl, Esra Abacı ve Canberk Arıkan’ı olası kastla yaralama suçundan da 1’er yıla kadar hapsini talep etti. Sanık avukatlarının yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması talebini reddeden mahkeme, taraflara mütalaaya karşı beyanlarını hazırlamaları için süre verdi. Duruşmayı erteledi