SON TV

CNN: Cemal Kaşıkçı öldürüldü ve cesedi parçalara ayrıldı

CNN, bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü ve cansız bedeninin parçalara ayrıldığı iddiasında bulundu

CNN: Cemal Kaşıkçı öldürüldü ve cesedi parçalara ayrıldı

CNN International, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili yeni bir iddia gündeme getirdi. CNN’in haberinden kısa süre sonra Al Jazeera de Cemal kaşıkçı olayıyla ilgili olarak çarpıcı bir habere imza attı.

CNN’nin ismini açıklamadığı bir Türk yetkiliye dayandırdığı iddiasına göre Kaşıkçı’nın öldürüldüğü ve cansız bedeninin parçalara ayrıldığı iddiası doğrulandı.

AL JAZEERA: CESET 7 DAKİKADA PARÇALARA AYRILDI

CNN’in haberinden kısa süre sonra Katar merkezli haber kanalı Al Jazeera’de Cemal kaşıkçı olayıyla ilgili olarak çarpıcı bir haber verdi.

Kanalın ismini vermediği bir Türk kaynağa dayandırdığı habere göre, Cemal Kaşıkçı, konsolosluk binasında öldürüldükten sonra cesedi burada parçalara ayrıldı. Cesedi parçalama işlemini ise Suudi otopsi uzmanı Salah Mohammed al-Tubaigy’i gerçekleştirdi. Suudi otopsi uzmanı bu kan donduran işlemi gerçekleştirirken yanında bulunan diğer Suudilere müzik dinlemeleri tavsiyesinde bulundu.

Al Jazeera’nin ismini açıklamadığı Türk kaynağa dayandırdığı haberin bir diğer ayrıntısına göre ise, tüm bu işlemler Başkonsolosun odasında gerçekleştirildi.