SON TV

Cübbeli Ahmet Hoca’ya şantaj iddiası (Jet Fadıl’ın otelinde çekildi)

'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz'ün dolandırıcılıktan yargılandığı davada mağdurların avukatı, 'Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'ye özel hayatıyla ilgili görüntülerle şantaj yapıldığını iddia etti.

Cübbeli Ahmet Hoca’ya şantaj iddiası (Jet Fadıl’ın otelinde çekildi)

İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler projelerinde paraları topladığı halde inşaatı tamamlamadığı iddiasıyla dolandırıcılık suçundan hakkında dava açılan ve ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün yargılandığı davada 23 şikâyetçi daha dinlendi.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Fadıl Akgündüz ile Mehmet Salih Obut katıldı.

Milliyet gazetesinden Elif Altın’ın haberine göre, duruşmada söz alan 110 mağdurun avukatı Yaşar Metehanoğlu, ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’ye özel hayatına ilişkin görüntülerle şantaj yapıldığını öne sürdü. Avukat, Jet Fadıl’a ait Didim’deki Kapris Oteli’ni bir yıllığına kiralayarak kaldığı dönemde, özel hayatına ilişkin görüntülerin çekildiğini öne sürdü.

Avukat bu görüntülerle, Cübbeli’ye yakın mağdurların Jet Fadıl hakkında şikayetçi olmaması için şantaj yapıldığını iddia etti. Metehanoğlu bu görüntülerin olduğu CD’yi mahkemeye sunmak istedi. Ancak mahkeme dava konusuyla ilgisi olmadığı gerekçesiyle bu talebi reddetti. Mahkeme diğer şikâyetçilerin ifadelerinin alınması için duruşmayı erteledi.

ETİKETLER: