SON TV

Çukur’un Beyefendi’si kendinden 25 yaş küçük sevgilisiyle nişanlandı

Çukur dizisinde Beyefendi rolünü canlandıran Burak Sergen, kendisinden 25 yaş küçük sevgilisi Nihan Ünsal ile nişanlandı.

Çukur’un Beyefendi’si kendinden 25 yaş küçük sevgilisiyle nişanlandı

Şu sıralar Çukur dizisinde izlediğimiz ve Beyefendi karakteri ile hayatımıza giren 58 yaşındaki Burak Sergen, kendisinden 25 yaş küçük spiker Nihan Ünsal ile nişanlandı. Yeni boşanan oyuncunun nişan haberi magazin basınında gündem yarattı.

KENDİSİNDEN 25 YAŞ KÜÇÜK AŞKIYLA NİŞANLANDI

Şimdilerde Zuhal Olcay’la Aşkın Halleri oyununda oynayan Burak Sergen, 19 yıllık evliliğini yeni sonlandırmıştı. 58 yaşındaki oyuncu, evliliğin ardından bir süredir birlikte olduğu kendisinden 25 yaş küçük sevgilisi Nihan Ünsal’a evlilik teklifi etti. Aralarındaki yaş farkına aldırış etmeyen çift, önceki akşam nişanlandı.

BURAK SERGEN KİMDİR?

9 Şubat 1961 tarihinde Ankara’da doğdu. Babası tiyatro sanatçısı Semih Sergen, annesi opera sanatçısı Serap Sezer, kardeşi ise sanatçı Toprak Sergen’dir. Toprak Sergen ile anneleri farklıdır. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda yaptı.1985 yılında mezun olunca Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. Devlet tiyatrolarındaki sanatçılık görevinin yanı sıra Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğünü yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1999 YILINDA İLK EVLİLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİ

Polis radyosunun kurulduğu dönemlerde ve daha sonra Radio Contact’ta kendi programını hazırlayıp sunmuştur. Televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve devam etmektedir. Tiyatro kare, Tiyatro Baykuş gibi özel tiyatrolarda da, yönetmen ve oyuncu olarak görevler aldı. Oyuncu ve şarkıcı Pamela Spence’le kısa süren bir evlilik yapmış. Burak Sergen, 1999 yılında kendisi gibi oyuncu olan Işıl Sergen’le evlenmiştir. Cansın (d.2009) adında bir erkek çocukları var. Ekim 2015 ayında Star TV’de gösterilmeye başlayan, yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı başrollerinde Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün oynadığı Kara Sevda adlı dizide Zerrin Tekindor, Melisa Aslı Pamuk, Kaan Urgancıoğlu, Burak Sergen, Kürşat Alnıaçık da oynamıştır.