SON TV

Cumhurbaşkanı açıkladı: 5. ve 9. sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı açıkladı: 5. ve 9. sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından millete sesleniş yapan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda sağlık, güvenlik ve yatırımlar ile yurt içinde ve dışında yaşanan birçok gelişmenin masaya yatırıldığını ifade etti.

OKULLAR 2 KASIM’DA HANGİ SINIFLARA AÇILIYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Orta okullarda 5. sınıf ve liselerde 9. sınıfların 2 Kasım’dan itibaren yüz yüze eğitime dahil edileceğini açıkladı.

KKTC CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yapılan seçimlerini kazanan Ersin Tatar’ı tebrik etti:
Erdoğan, KKTC’deki seçime ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Bu seçim bölgemizde Kıbrıs Adası’nı doğrudan ilgilendiren gelişmelerin yaşandığı bir dönemde gerçekleşmiştir. Kıbrıs Türkleri’nin sandıkta ortaya koydukları tercihi Türkiye ile birlikte ortak bir gelecek kurma kararlılığının nişanesi olarak görüyoruz. Rum kesiminin Avrupa Birliği’ni de istismar ederek sergilediği adanın diğer hak sahibini yok sayan, bencil ve şımarık politikaları bir kez daha Kıbrıs Türkü’nün iradesine çarparak yerle yeksan olmuştur. Doğu Akdeniz’in tamamını kapsayan siyasi ve ekonomik etki alanı mücadelesinde Türkiye’nin gösterdiği adil ve güçlü duruşa Kıbrıs Türkleri de sahip çıkmıştır. Bu vesileyle demokrasiye, haklarına ve özgürlüklerine olan bağlılıklarını sandıkta ortaya koyan tüm Kıbrıslı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Sayın Tatar’a Cumhurbaşkanlığı görevinde başarılar diliyorum. Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücü ve imkanlarıyla Kıbrıs Türkü’nün yanında yer almayı sürdürecektir.” 

Geçen hafta Karadeniz’deki Sakarya Gaz Sahasından sevindirici bir haber daha alındığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Fatih gemimizin Tuna-1 kuyusundaki sondajlarında keşfedilen rezerv miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı. Bu kuyudaki çalışmalarını tamamlayan Fatih gemimiz önümüzdeki ay yine Sakarya Gaz Sahasındaki Türkali-1 kuyusunda sondaja başlayacak. Elimizdeki veriler Türkali-1 kuyusundan da en az Tuna-1 kuyusu kadar önemli ve verimli keşif haberleri alabileceğimize işaret ediyor.” şeklinde konuştu.

“HER KURUŞU MİLLETİMİZ İÇİN HARCANACAKTIR”

Türkiye’nin bir asrı aşkın süredir hidrokarbon kaynağı arayışında olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı kayda değer bir netice elde edildiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın son bir asrında bu uğurda nice savaşlar çıkartılmış, nice çatışmalar körüklenmiş, nice ülkeler bölünmüş, nice masumların kanı oluk oluk akıtılmıştır. Pek çok toplumun böylesine ağır maliyetle elde ettiği bir zenginliğe bizim sadece çalışarak, emek vererek, alın teri dökerek sahip oluşumuz en az kaynağın kendisi kadar önemlidir. Karadeniz’de keşfedilen doğal gazın her metreküpü bu ülkenin ve milletin refahı, huzuru, güvenliği, geleceği için kullanılacaktır. Gazın sisteme verilmesiyle milletimiz bu hizmete daha hesaplı şekilde ulaşma imkanı elde edecektir. Aynı şekilde buradan elde edilecek kazancın her kuruşu yine milletimiz için harcanacaktır.” 

Keşfin hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeği geçenleri tebrik etti.