SON TV

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Turgut Aslan kimdir?

15 Temmuz darbe girişiminde Gazi unvanı alan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Turgut Aslan Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atandı. Turgut Aslan kimdir?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Turgut Aslan kimdir?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına yeni bir isim atandı. 15 Temmuz hain darbe girişiminde FETÖ’cü teröristlerce başından vurularak yaralanan Turgut Aslan, beynine gerçekleştirilen 5 ameliyattan sonra hayata tutundu.

15 Temmuz Gazisi Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı. Peki Turgut Aslan kimdir?

TURGUT ASLAN KİMDİR?

1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Turgut Aslan, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da ‘Gazi’ olmuştur.

Çorum’un Ortaköy ilçesinde 1962 yılında doğan Aslan, 1981 yılında Polis Kolejinden, 1985 yılında Polis Akademisinden derece ile mezun olarak komiser yardımcısı görevine başlamıştır.

Bursa, Bingöl, Marsilya/Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli gibi illerde ve Emniyet Genel Müdürlüğünün fakrlı birimlerinde görev yaptı. Kariyerinde birçok başarı belgeleri bulunan Aslan, 2014 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığına atandı.

15 TEMMUZ’DA FETÖ’CÜLER TARAFINDAN VURULDU

Aslan, Emniyetteki görevinen 15 Temmuz 2016’ya kadar devam etti. Ancak 15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ortaya koyduğu hain darbe girişiminde Aslan, Jandarma Genel Komutanlığında rehin alındı.

Bu sırada başından vurularak ağır yaralanan Aslan, 5 kez beyin ameliyatı alarak uzun bir tedavi sürecinden geçti. Gazi unvanı alan ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Turgut Aslan, evli ve iki çocuk babası.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoağn Turgut Aslan’ı zorlu tedavi süreçlerinde ilk ziyaret eden isimlerden biri olmuştu. Aslan, bugün itbariyle Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi.

ETİKETLER: