SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya’yı seçimden sonra isim olarak camiye çevireceğiz

Sultanbeyli mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ayasofya'yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi inşallah seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya’yı seçimden sonra isim olarak camiye çevireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultanbeyli ilçesinde gerçekleştirdiği mitingte konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultanbeyli’de konuştu. Erdoğan konuşmasında, “Geçenlerde açıkladım. Şimdi biz de seçimden sonra inşallah Ayasofya’yı tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz. Bazı planlarımız var ve bunları da uygulamaya koyacağız. Erdoğan’ın ağzından laf bir kere çıkar” dedi.

Erdoğan burada ise özetle şu ifadeleri kullandı:

”Terör örgütü bizden intikam almak istiyor. Çünkü sınırlarımız içinde kafasını ezdik, sınırlarımız dışında adım adım tepesine biniyoruz. 16 bin 500 kilometre öteden birileri Ayasofya’yı ele almak istiyor. Çok sabrettik. Ayasofya’yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi, inşallah seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz. Bazı planlarımız var bu planlarımızı uygulamaya koyacağız. Onlar Mescid-i Aksa ile uğraşadursunlar Mescid-i Aksa Müslümanların ve Hristiyanların ortak mabedidir. Erdoğan’ın ağzından laf bir kere çıkar. Golan Tepeleri Kudüs bunlar üzerinde plan yapanlar bilsinler ki o planların üzerinde bir başka plan var. O hesapların üstündeki hesap galip gelecektir. Şunu unutmayın, Türkiye olmasa Kudüs’ü, Filistin’i, Golan Tepeleri’ni istedikleri gibi gasp edebileceklerini düşünenler bizden intikam almak istiyor.

Bizden intikam almak isteyen çok. Bay Kemal de istiyor. Bayan Meral de istiyor. Ama öbür taraftan Netanyahu da istiyor. George da istiyor, isteyenler çok. Ama Ahmet’im, Mehmet’im, Ayşe’m Fatma’mla beraber yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan diyerek yürüyoruz. Bizden ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek küresel düzeydeki adaletsizliklere, haksızlıklara, sömürülere itirazımızı dile getirdiğimiz güçler intikam almak istiyor. Amerika bu Feto’yu bize hala vermedi. Ne olursa olsun yeter ki milletimiz bizimle olsun da varsın düşmanımız çok olsun, Allah’ın izniyle hepsinin üstesinden geliriz. Kürdistan’da oyu malum yere vereceklermiş Batı’da AK Parti’ye MHP’ye verilmeyecekmiş. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok. Irak’ın kuzeyinde var al yanına arkadaşlarını defolun oraya gidin. Bu topraklarımızı bölemeyeceksiniz ve böldürtmeyiz. O zaman Cudi’ye nasıl indiyse inlerine kadar Gabar’da Tendürek’te inlerine kadar Kandil’de inlerine kadar girdik yine gireriz. Devam ediyoruz edeceğiz. Acırsanız acınacak hale gelirsiniz. Bunlar Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz.

CHP’ye, İYİ Parti’ye, Saadet Partisi’ne gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum; böyle bir ittifak sizin içinize siniyor mu Böyle bir ittifakın amacının belediye başkanlığı kazanmak, İstanbul’u yönetmek olması mümkün mü Demek ki işin ardında başka hesaplar var. Zaten Kandil’deki terör baronlarından Pensilvanya’nın borazanlarına kadar herkes bu hesabı ifşa etti. Ne diyor kadın ‘Sırtımızı YGP’ye PYD’ye dayadık.’ Be hey kadın biz de sırtımızı halkımıza ve Allah’ımıza dayadık.

Bay Kemal ve hanımefendi ile anlaşmaya vardıkları büyükşehir eş başkanını açıklayın kimmiş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eş başkanı kim olacak? Ankara Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı kim olacak? Sezai efendi şimdiden CHP adaylarına fatura kesiyor. Seçimden sonra belki bodrum katlarında sorguya çekip tokatlayacaklar. İnşallah pazar günü milletimiz bu maskeli baloya, bu karanlık pazarlığa bir son verecektir.”

ETİKETLER: