SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ’lülerle yönelik davasını geri çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşıdıkları pankart nedeniyle yargılanan ODTÜ'lü öğrencilere açtığı davayı geri çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ’lülerle yönelik davasını geri çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşıdıkları pankart nedeniyle yargılanan ODTÜ’lü öğrencilere açtığı davayı geri çekti.

Erdoğan’ın avukatı tarafından mahkemeye verilen dilekçede, “Atılı suçtan dolayı yapılan soruşturma sürecinde sanıkların eylem nedeniyle üzüntü ve özür içeren beyanları, sanıkların genç ve öğrenci oluşları da dikkate alınarak cumhurbaşkanımız tarafından sanıklarla ilgili vaki şikayetimizden feragat edilmesi talimatı verilmiştir” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencileri dün Beştepe’de kabul ederek bir süre görüşmüştü.

ERDOĞAN, ÖĞRENCİLERE ÇAY DAVETİ YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilere geçtiğimiz günlerde çay daveti yapmıştı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşme 45 dakika sürmüştü.

GÖZALTILARDAN DUYDUĞU RAHATSIZLIĞI DİLE GETİRDİ

Görüşmenin oldukça samimi bir havada geçtiği, Erdoğan’ın da bu gözaltılardan duyduğu rahatsızlığa atıfta bulunan sözler kullandığı kaydedilmişti.

ÖĞRENCİLER BİR SÜRE TUTUKLU KALMIŞTI

Pankart nedeniyle ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması başlatılmış, bu kapsamda dört kişi 11 Temmuz’da tutuklanmıştı. Dört kişiye bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.Öğrenciler 10 Ağustos’ta tahliye edilmişti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Mezuniyet töreni sırasında pankartı taşıyan 3 öğrenci gözaltına alınmış ve daha sonra serbest bırakılmıştı. Pankartı tören alanına götürmeye yardım ettiği bildirilen ve pankartı bastığı belirlenen öğrenciler de dahil olmak üzere 5 kişi hakkında da dava açılmıştı

ETİKETLER: