SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri için oyunu kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda sandık başına giderek oyunu kullandı. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte oyunu kullanan Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da çıkan kavgada hayatını kaybeden 2 vatandaşın ölümüne dair üzüntüsünü dile getirdi. Erdoğan, yaptığı açıklamada”Tabi 56 milyon Türkiye genelinde seçmen olarak kayıtlarda olduğu bir seçime gidiyoruz. Öncelikle sabah iyi başlayan ama daha sonra Malatya’daki olay gerçekten bizleri üzdü.Malatya’da hayatını kaybeden arkadaşlarımıza rahmet diliyorum. Bu olay bizi fazlasıyla üzmüştür. Bu durumun partiler arası bir sorgulama ve yargılamaya götürülmesini doğru bulmuyorum. Temennim odur ki, seçimler bitene kadar bunun dışında böyle bir durumun olmamasıdır. Arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre şimdilik durum iyi gidiyor. Yerel seçimler merkezi sisteme bir güç katacak. Umarız ki yüksek bir katılımla akşam saatlerinde sandıklar kapanmış olur. Tüm milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. ‘dedi.

Erdoğan, seçimleri bir süre İstanbul’da takip edip, daha sonra Ankara’ya döneceğini belirtti.