SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan, taksi durağını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki bir taksi durağını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, taksi durağını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Çamlıca Camisi’nde kıldığı cuma namazının ardından Üsküdar’daki Vahdettin Köşkü’ne geçerken aracında kendisini arayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü.

Daha sonra güzergahı üzerinde yer alan Üsküdar Nato Taksi durağında makam aracını durduran Erdoğan, aracından inerek taksi durağına ziyarette bulundu.

Burada vatandaşlarla bir süre sohbet eden ve çay içen Erdoğan, vatandaşlarla fotoğraf da çektirdi.

“PAZARTESİ GÜNÜ GİRESUN’DAYIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Pakdemirli’nin telefon görüşmesinde gündem Giresun’da yaşanan sel felaketiydi.

Pakdemirli’nin telefonla aradığı Erdoğan, Espiye’nin Ericek köyündeki vatandaşlara, İstanbul’daki Büyük Çamlıca Camisi’nden selam ve sevgilerini ilettiğini söyledi. Giresun’un birçok ilçesiyle büyük bir felaketi yaşadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Rabb’im yar, yardımcıları olsun. Nasip olursa inşallah pazartesi günü ben de Giresun’da olacağım. Oraya gelip şu son durumları yerinde, birlikte bir etüt edelim diyorum. Şu an itibariyle verilen destekler bir yana vereceğimiz destekleri yine sizlerle paylaşacağız. İnşallah en az hasarla sürece atlatmış olacağız. Görüldüğü gibi bakanlarımız, milletvekillerimiz hepsi Giresun’da ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar ve göstermeye de devam edecekler, devam edeceğiz çünkü biz sizler için varız, inanıyorum ki sizler de zaten bizlere hep beraber oldunuz.”

Erdoğan, toprak altında kalmış araçlardan şu an itibarıyla yaklaşık 160’ının bedelini ödediklerine işaret ederek şunları kaydetti:

“Bundan sonraki süreçte de bunlar ödenmeye devam edilecek. Bütün mesele en az hasarla vatandaşlarımızın bu sıkıntılarını gidermek. Bir taraftan tabii TOKİ elinden gelen büyük bir gayretle, süratle yıkılan evleri vesaire bunların yerine yeni yapılacak evlerle, konutlarla sıkıntıları inşallah sıkıntıyı gidermiş olacağız. Şunu bilmenizi istiyorum bu devlet hiçbir zaman milletini yalnız bırakmaz, vatandaşlarını yalnız bırakmaz. Biz nasıl bütün depremlerde vatandaşlarımızın yanında olduysak, süratle onların dertlerine derman olduysak aynı şekilde Giresun’da da bütün ilçelerimizde, köylerimizde Giresunlu hemşehrilerimiz, kardeşlerimizle beraber olacağız. Bundan hiç endişeniz olmasın. Pazartesi inşallah ben de Giresun’dayım. Yerinde tespit ederek adımlarımızı inşallah atmış olacağız.”

Ericek köyü sakinleri Erdoğan’a teşekkür etti.