SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3 yıl sonra Almanya mitingi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ziyareti kapsamında 3 yılın ardından Avrupa'da yaşayan Türklere hitap etmesi bekleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3 yıl sonra Almanya mitingi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 27-29 Eylül tarihleri arasında Almanya’ya bir ziyaret gerçekleştirecek. Ziyaret sırasında Avrupa’da yaşayan Türklerle de bir araya gelecek. En son 3 yıl önce gurbetçilerle buluşan Erdoğan’ın bu ziyareti sırasında Almanya’da yaşayan Türklere hitap etmesi bekleniyor.

Gizem Karakış’ın Hürriyet’teki haberine göre, yetkililer bu buluşmanın adresi ve zamanı üzerinde çalışıyor. Erdoğan’ın, Türklerin yoğun yaşadığı Köln’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Merkez Camisi’nin açılışında gurbetçilere seslenebileceği belirtiliyor. Erdoğan’ın bu talebi hakkında Almanya’dan cevap bekleniyor. Almanya’dan gelecek yanıt durumunda programın netlik kazanacağı ifade ediliyor.

GURBETÇİLERE 24 HAZİRAN TEŞEKKÜRÜ

Erdoğan’ın gurbetçilere yapacağı konuşmada 24 Haziran’da yurtdışındaki Türk vatandaşlarından alınan oylar dolayısıyla teşekkür konuşma yapması bekleniyor.

Erdoğan son olarak 10 Mayıs 2015 tarihinde Almanya’nın Karlsruhe şehrinde DM Arena’da düzenlenen gençlik buluşması etkinliğine katılmıştı. 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra Almanya, güvenlik gerekçesiyle Köln’de düzenlenen ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’nde Erdoğan’ın telekonferans yoluyla vatandaşlara seslenmesine izin vermemişti.

0/5 (0 Reviews)