SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aşı açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı basın açıklamasında yeni tip koronavirüs’e (COVID-19) geliştirilen aşının yeni yılının ilk aylarında hizmete sunulacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen ve 3 saat 50 dakika süren toplantının ardından koronavirüs salgınına karşı alınan yeni önlemleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, maske ve mekan denetimlerinde uygulanan cezaların, bazı kamu kurumlarında yapılacak işlemlerin öncesinde ödenmesi gerekeceğini bildirdi.

Kafe ve restoranlara ilişkin denetimlerin artırılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, il hıfzıssıhha kurullarınca karar alınabileceğini ve 65 yaş üstü vatandaşların il bazlı olarak ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca; halkı maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uymaya davet etti.

“AŞIYI 2021’İN İLK AYLARINDA HİZMETE SUNACAĞIZ”

Salgının Avrupa’da artışa geçtiğine dikkat çeken Erdoğan aşı çalışmalarıyla ilgili olarak, “Süren 8 aşı geliştirme çalışmasından 2’sinde hayvan deneyleri başarıyla tamamlandı. Yılın ilk aylarında hizmete sunmayı planlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“SONDAJ FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYORUZ”

Akdeniz ve Karadeniz’deki devam eden sondaj faaliyetleri hakkında da değerlendirmede bulunan Erdoğan, “Kesintisiz devam ettiriyoruz. Tüm imkanlarımızla Doğu Akdeniz’deki haklarımızı koruyoruz. Kardeniz’de keşfettiğimiz doğalgaz rezervi milletimize umut verdi. İnşallah yeni rezervlerle bu sevinci artıracağız.” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ VE MALATYA’DAKİ TOPLU KONUTLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde yıkılan yada hasar gören konutların yerine yapılmakta olan konutlar hakkında da açıklamada bulundu. Erdoğan; “Her iki ilde 2 artı 1 konutlar 510 lira ile 725 lira arasında aylık ödemeyle vatandaşlarımıza teslim edilecektir. 3 artı 1 konutlar için 730 ile 995 lira arasında bir bedel belirlenmiştir.” dedi.