SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye mesaj: Siz söylemezseniz de biz çıkarıp ilan edeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde halka hitap etti. Maltepe'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP yönetimine soruyorum; madem bu parti ile birlikte olmaktan utanıyorsunuz, niye ittifak içindesiniz? Belediye başkan adaylarınızın ve belediye meclis üyelerinizin bir kısmının listesi bu parti üzerinden size Kandil'den mi gönderildi? Hadi onu da söyleyin. Siz söylemezseniz de biz zaten çıkarıp ilan edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye mesaj: Siz söylemezseniz de biz çıkarıp ilan edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Maltepe’de halka hitap etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını değerlendiren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Bu seçimler elbette mahalli idareler seçimi. Şimdi çıkıyor Bay Kemal, ekonomiden bahsediyor. Tamam da belediye başkanı ekonomiyi mi yönetecek, önce o kendi kasasını yönetsin, kendi kasasını. Türkiye’nin ekonomisini yönetmek bizim işimiz. Bunların hepsinin defterleri bizde. Ne durumda olduklarını biliyoruz, ağlanacak halleri var.

Ne durumda olduklarını biliyoruz, ağlanacak halleri var. Biz bu işin başında oldukça bunlara prim vermeyiz. Yedi düvel saldırdı ekonomimizi çökertemedi. Bundan sonra da çökertemezler. Kur faiz, enflasyonla çökertemezler bu seçimin anlamını en iyi bilen bu kardeşinizdir.”

Erdoğan, Meral Akşener’i de “Sen kalkıp Tayyip Erdoğan’a, halkına ‘terörist’ diyecek kadar istikametini kaybettin. Tencere kapak meselesi, Bay Kemal ile dolaşa dolaşa o da istikametini kaybetti.” sözleriyle eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne olur kırgınlık, dargınlık, şu bu değil. AK Parti tabanına sesleniyorum, burada taviz vermememiz lazım.” ifadelerinde kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

ÖYLE KİRLİ PAZARLIKLAR YAPILDI Kİ

Bu seçimin anlamını en iyi bu kardeşiniz verir. Çöp, çukur, çamur bu CHP’nin tanımıdır. CHP’nin bir tanımı daha var yolsuzluk, yokluk ve yasaklar. CHP tarihi boyunca bunu yapmıştır. Cumhurbaşkanı kardeşiniz sizin hizmetkarınız. İstanbul adayınız sıradan biri değil. Maltepe’de size hizmetkar olmaya hazırız. Seçim sürecinde öyle kirli pazarlıklar yapıldı ki öyle niyetler ifşa edildi ki pazar günü sandıktan çıkacak sonucun anlamı daha önemli hale geldi.

Bay Kemal sen hani tankların önünde dururdun? Bayan Meral de Mehmetçikler içeride diyor. Senin Mehmetçiklerin onlarsa yanmışız biz. Senin Mehmetçik dediklerin gerçek Mehmetçiklere tanklarla yürüyenlerdir. Gerçek Mehmetçiklere biz laf söyletmeyiz. Onlar Küçük Muhammetler diye anılır. Bay Kemal ile dolaşa dolaşa o da istikametini kaybetti. Pazar günü beka meselesi diyoruz ya onun hesabını soracağız.

Biz talimatı ne Kandil’den ne Pensilvanya’dan alıyoruz. Biz talimatı milletimizden alıyoruz. Cudi’ye Gabar’a Tendürek’e Kandil’e girdik. İnlerinde bunları vurduk vurmaya da devam edeceğiz. Artık İHA’larımızı SİHA’larımızı kendimiz üretiyoruz. İşte televizyonda da izlediniz. Geçen gün kafa adamlarını vurduk vurmaya da devam edeceğiz. Lider kadrolarını vurduk Bay Kemal çok rahatsız olmuştur yanındaki de çok rahatsız olmuştur, ama onların inadına vurmaya devem edeceğiz işte onun için pazar günü bir beka meselesidir.

Öyle bir gayret edelim ki bunların bütün hesaplarını bozalım. AK Parti tabanına sesleniyorum burada taviz vermememiz lazım. MHP’li kardeşlerime de sesleniyorum! Dargınlık, küskünlük yapıp oy kaybı olmasın. Sandıkta Osmanlı tokadını atacağız. Gayet şeffaf onurlu bir ittifakla sizin karşınızdayız gizlimiz saklımız yok. İnşallah bizim bu ittifakımız pazara kadar değil mezara kadar sürecek dedik.

MADEM BU PARTİYLE BİRLİKTE OLMAKTAN UTANIYORSUNUZ NİYE İTTİFAK İÇİNDESİNİZ?

Biz kefenlerimizi giyerek yola çıktık, bunlar gibi değil, bizim önümüzde şehadet diye bir makam var. Bugün tehdit ediyorlar yarın Mardin’de Diyarbakır’da olduğu gibi seçilen belediye başkanını sorguya çekip tokat atarlar.

Şimdi Maltepe’de tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Allah rızası için samimiyetle soruyorum Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Böyle bir bölge yok. Bunların derdi ülkemizi bölmek be hey gafiller vatan topraklarımızı bölemeyeceksiniz. Çok seviyorsan Irak’ın kuzeyinde var, al sevicilerini defol oraya git. Bu can bu bedende olduğu sürece biz buna müsaade etmeyiz. Bu günler iyi günleriniz bunun hesabını ağır vereceksiniz.

CHP’nin sürekli gizlemeye, saklamaya çalıştıkları, buna rağmen gerçeğin artık gün gibi ortaya çıktığı bir ortakları daha var. Kandil’in emrinden çıkmayan, milletvekili ve belediye başkan adaylarının bile oradan belirlendiği bu parti CHP’ye olan desteğini her seviyede defalarca ilan etti.

Biz kefenlerimizi giyerek yola çıktık. Bunlar gibi değil, bizim önümüzde şehadet diye bir makam var. Biz o şehadeti hedefleyerek yola çıktık. Onun için bunlardan bizim farkımız bu.

CHP yönetimine soruyorum; madem bu parti (HDP) ile birlikte olmaktan utanıyorsunuz, niye ittifak içindesiniz? Madem ittifak kurdunuz, bunu hangi pazarlıklar, bedeller karşılığında yapıldığını niçin açıklamıyorsunuz? Belediye başkan adaylarınızın ve belediye meclis üyelerinizin bir kısmının listesi bu parti üzerinden size Kandil’den mi gönderildi? Hadi onu da söyleyin. Siz söylemezseniz de biz zaten çıkarıp ilan edeceğiz.

PENDİK MİTİNGİ

Pendik mitinginde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Pendik’te girdiğimiz bütün seçimlerde birinci çıktık. Pendik siyasi hayatımda hep yanımda yer aldı.

CHP çarpık kentleşme demek, tersine çeviren hep biz olduk. Cumhur İttifakı’nın hagi amaçla huzurunuza geldiğini biliyorsunuz. Bizi MHP ile bir araya getiren 15 Temmuz darbe girişimi oldu. 15 Temmuz gecesi bay Kemal FETÖ’cülerin tanklarının arasından Bakırköy’e gitti. Biz havalimanına indiğimizde milletimizle bir olduk. 16 saatte darbeyi geri çevirdik.

Karanlık listeler var. Kandil’den, Pensilvanya’dan gelen talimatlar var. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Gizli saklı taraf kalmadı. İşi belediye başkan adaylarını tehdit etmeye kadar götürdüler. Mesele hangi şehirden olup olmadığın değil adam olup olmadığın önemli.

“BU İŞ ÖYLE KOLAY DEĞİL”

Sen Trabzonluyum diyerek benim Trabzonlu hemşehrilerimi mi aldatacaksın? Burada mesele hangi şehirden olup olmadığın değil adam olup olmadığın önemli. Bizim adayımız Başbakanlık da yaptı ardından TBMM Başkanlığı’na getirdik. İstanbul’a sıradan birisi olmaz dedik. ‘Binali Bey gel seni Büyükşehir belediye başkanı yapacağız’ dedik. Rastgele kişilerle bu iş yürütülmez. Burası İstanbul… Burada kalite, vasıf dünyayı tanımak önemli. Binali kardeşim dünyayı tanıyor. Bay Ekrem sen neresini tanıyorsun? Bu iş öyle kolay değil. Sadece yarınımız var.

“HİÇ KİMSE BİNALİ BEYE DİYET ÖDETMEYE KALKAMAZ”

İnşallah pazar günü sandıklara hakim olacağız, gitmeyen olursa onları tutup sandıklara getireceğiz. Binali Bey’in tek borcu İstanbul’adır. Hiç kimse Binali Bey’e gelip de Kandil’dekiler gibi diyet ödetmeye kalkamaz. Bizim sorumluluğumuz Allah’a ve millete. Pendik’te de sizlere hizmet siyaseti taahhüt ediyoruz

Pendik’te de sizlere hizmet siyaseti taahhüt ediyoruz. Sizlerden de pazar günü için söz almak istiyorum. Pendik belediye başkan adayımızın tek gayesi ilçemizin hayallerini gerçeğe dönüştürmektir.

“CHP’NİN ADAYI İSTİKLAL MARŞI’NI SÖYLEMİYOR “

Gördünüz değil mi? CHP’nin Adalar belediye başkan adayı İstiklal Marşı’nı söylemiyor. Niye? Kandil’in arkasında olduğu HDP’nin İstiklal Marşı diye bir derdi yok. Bunların kongrelerinde Türk Bayrağı’nı göremezsiniz. Bunlarla CHP el ele kol kola. Sözde İYİ Parti bunlarla el ele kol kola. Saadet el ele kol kola. Nereden nereye?

“YENİ BİR PİST YAPIYORUZ”

Sancaktepe’ye 3 bin 500 yataklı şehir hastanesi yapıyoruz. 535 yataklı Marmara Üniversitesi Hastanesi ve 5 sağlık tesisi inşa ettik. TOKİ olarak 2 bin 180 konutu tamamlayıp teslim ettik. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Sabiha Gökçen çalışmıyordu, biz geldik çalıştırdık. Yetmedi şimdi yeni bir pist yapıyoruz.

26 km’lik metro hattını ilçemize biz kazandırdık. Millet bahçeleriyle millet kıraathaneleriyle buraları dada da zenginleştireceğiz. Su yoktu, çöp dağları vardı. Çünkü CHP çöp, çukur, çamur demektir. Bir yarınımız var. Koşalım, çalışalım, azmedersek Rabbim neticesini verir.

İstanbul Tuzla’da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

24 Haziran seçimlerinde şahsıma ve Cumhur İttifakına verdiğiniz destek için Tuzla’ya teşekkür ediyorum. Rabbim aramızdaki muhabbeti daim eylesin. Siz bize güvendiniz biz de sizin güveninize layık olmay için çalışacağız. Tayyip kardeşinizi iyi tanıyorsunuz. 25 yıldır biz hep sizlerle beraber olduk, hizmetlerinizle hep yanınızda olduk. Biz uzaydan gelmedik, gökten zembille de inmedik, içinizden biri olarak çıktık, durmadık, yürüdük.

CUMHUR GÜÇLÜ OLURSA CUMHURBAŞKANI DA GÜÇLÜ OLUR

Türkiye’yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. 25 senedir yaptığımız gibi İstanbul’u da büyütmeye beraber devam edeceğiz.

Unutmayın, cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur. Unutmayın, Cumhurbaşkanının yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri onlar da güçlü olur. Türkiye’nin, Türk milletinin Cumhurbaşkanı olarak büyük bir hassasiyetle yolumuza devam edeceğiz. Kimseyi ayırmayacak, kimseyi dışlamayacak, ebedi kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak 82 milyonun her bir ferdinin huzuru için gayret göstereceğiz.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla’da düzenlenen mitinge katılarak vatandaşları selamladı.

EL ELE VERMEMİZ LAZIM

Bugün Ankara’da İskitler’de maalesef bir metruk sayılabilecek binada çıkan yangında, 5 kardeşimiz yanarak öldü. Allah rahmet eylesin. 11 kardeşimiz ağır yaralı denilebilecek şekilde. Onlar da tedavide. Kardeşlerim işte maalesef metruk denilebilecek noktada çünkü orada bir değişim dönüşüm yapılıyor. Gelip orası boş bina diye oraya yerleşen bu vatandaşlarımız böyle bir durumla karşı karşıya kaldılar. Onun için bizim el ele vermemiz lazım. Onun için bizim verdiğimiz mesajları lütfen ne olur dikkate alın.

Seçim sürecinde 57 il, 30 ilçeye gittim. Onlar bol bol kulis yaptılar. Hangi PKK’lıyı hangi HDP’liyi nereye alacağız onun gayreti içindeydiler. Bizim kalkıp da o tür kişileri aramıza almamız meclise taşımamız mümkün değil.

3 YENİ OTOGARDAN BİRİ DE TUZLA’DA OLACAK

Son 17 yıldır İstanbul’a 255 katrilyon lira yatırım yaptık. 40 yıldır hep eserlerimizle konuştuk. Tuzla’ya ülkemizin ilaç ve aşıda dışa bağımlılığını azaltacak bir biyoteknoloji vadisi kuruyoruz. Sağlık, çevre, gıda, tarım, hayvancılık, tekstil, ve metalurji gibi birçok alanı kapsayan 500 girişimcinin üretim yapacağı vadi yeni nesil bir üretim üssü olacak. Anadolu Yakası gıda merkezini Tuzla sınırları içinde hayata geçiriyoruz. İstanbul’a yapacağımız 3 yeni otogardan biri de Tuzla’da olacak.

ETİKETLER: