SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Endonezya’ya yardım teklifi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezyalı mevkidaşı ile bugün yaptığı telefon görüşmesinde deprem ve tsunamide hayatlarını kaybedenler için taziyelerini iletti. Türkiye'nin Endonezya için her türlü yardıma hazır olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Endonezya’ya yardım teklifi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezyalı mevkidaşı Joko Widodo ile bugün yaptığı telefon görüşmesinde, taziyelerini bildirdi. AFAD ve Kızılay başta olmak üzere, Türkiye’nin ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla her türlü yardıma hazır olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sulawesi Adası’ndaki deprem ve tsunamide hayatlarını kaybedenler için Endonezyalı mevkidaşına taziyede bulundu.

1300’E YAKIN İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

Endonezyada 1300’e yakın insanın hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Endonezyalı kardeşlerinin acılarını paylaştığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu büyük felaket karşısında, AFAD ve Kızılay başta olmak üzere, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla Türkiye’nin her türlü yardıma hazır olduğunu da kaydetti.