SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Romanya Başbakanı Viorica Dancila ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Önümüzdeki dönemde Romanya'nın Avrupa Birliği dönem başkanlığını alacak olması ülkemiz için bir fırsattır. Bu dönemde yakın bir çalışma içinde olacağız" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Başbakanı Viorica Dancila ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, “Romanya’nın 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra ülkemizle sergilediği dayanışmayı unutmayacağız.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB süreciyle ilgili “Önümüzdeki dönemde Romanya’nın Avrupa Birliği dönem başkanlığını alacak olması ülkemiz için bir fırsattır. Bu dönemde yakın bir çalışma içinde olacağız.” ifadelerini kullandı. Romanya Başbakanı ise açıklamasında, “Göçmen konusunda Türkiye’nin çabalarını takdirle karşılıyoruz.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

 Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

İlişkilerimiz stratejik ortaklık düzeyindedir.

Başta ekonomi, güvenlik ve terörle mücadele olmak üzere pek çok konuyu ele aldık. Önümüzdeki dönemde neler yapabileceğimizi görüştük.

İşbirliğini geliştirme konusunu ele aldık.

Romanya’nın 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra ülkemizle sergilediği dayanışmayı unutmayacağız.

15 binden fazla Türk firması Romanya’da bankacılıktan medyaya, inşaattan imalata çok geniş bir alanda faaliyet gösteriyor. İş adamlarımızın Romanya’daki yatırımlarını desteklemeye devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde Romanya’nın Avrupa Birliği dönem başkanlığını alacak olması ülkemiz için bir fırsattır. Bu dönemde yakın bir çalışma içinde olacağız.

ROMANYA BAŞBAKANI DANCİLA’NIN AÇIKLAMALARI

Bugünkü diyaloğumuz çok farklı. Stratejik ortaklığımızı ele aldık. Türkiye ile Romanya arasındaki işbirliği yüksek seviyede bulunmaktadır.

Hem ikili hem de bölgesel alanda çok geniş alanda işbirliği alanında işbirliğimiz bulunuyor.

İşbirliğimiz devamlı artıyor.

Diyaloğumuz açık. İsteğimiz, diyaloğumuzu ve işbirliğine devam etmektir.

Türkiye’nin Avrupa’ya katkısını takdirle karşılıyoruz.

Göçmen konusunda Türkiye’nin çabalarını takdirle karşılıyoruz.

0/5 (0 Reviews)