SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Oruç Reis talimatı

Doğu Akdeniz'de çalışmalarını sürdüren Oruç Reis gemisinin korunması konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, herhangi bir saldırı durumunda gerekenin yapılması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Oruç Reis talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz ve Ege’de Yunanistan’ın tırmandırmaya çalıştığı gerilimle ilgili talimat verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşı taraftan gelebilecek herhangi bir saldırı karşısında savaş gemilerinin gerekeni yapmasını istedi.

Yunanistan ve Rum Kesimi’ni destekleyen Avrupa Birliği’nin (AB) tüm tehditlerine karşın Ege ve Adeniz’de doğalgaz arayan Türkiye, tedbiri de elden bırakmıyor.

Önceki gün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında da gündemde olan Doğu Akdeniz ve Ege’deki gelişmeler doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, talimatta bulundu.

Oruç Reis gemisine herhangi bir saldırı girişimi olması durumunda ne yapılacağı üzerinde durulan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oruç Reis’e refakat eden savaş gemilerinin üzerine düşeni yapması talimatını verdi.

Erdoğan, ilk ateşin Türkiye tarafından açılmaması konusunda kesin bir dille uyarıda bulunurken karşıdan gelecek herhangi bir saldırının da yanıtsız kalmaması talimatını verdi.